15.02.2007, Filip Junek

Dorost: CEB - KVA 0:2 Celotýmová mizérie bez vstřeleného gólu

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Karlovy Vary, bojující o postup do vyřazovacích bojů, zvládly utkání na ledě silných Budějovic výborně. Západočeská defenzíva v čele s brankářem Hruškou, odolala dnes nevýrazným svěřencům Karla Soudka, a zaslouženě vyhrála. Budějovičtí dorostenci vyšli v letošní sezóně poprvé střelecky na prázdno.
Hokej bez šancí. Tak lze jednoduše charakterizovat čtvrteční podívanou. Oba celky začaly jakoby se viděly letos poprvé. Opatrně, hlavně neudělat chybu.. Jenže ta přišla už v osmé minutě. Budějovické obraně ujel duet Hudák – Fusek a prvně jmenovaný mladík poslal na jihočeskou svatyni do protipohybu brankáře nepříliš prudkou střelu. Petrov puk zachytil lapačkou, jenže až za brankovou čarou – 0:1. Další šanci si vytvořil karlovarský Flieger, tentokrát se ale už slovinec hájící jihočeské barvy překvapit nenechal. Hezkou individuální akci předvedl Rezek. Ve vlastním oslabení obral o kotouč Mistorela a podél brankové čáry se řítil za vyrovnáním. Jenže v karlovarském brankovišti dnes kraloval jediný borec – brankář Hruška. Domácí mohli vyrovnat v přesilovce. Předváděli krásné kombinace, překvapující, ale přesto přesné přihrávky, ale pro Budějovice bohužel žádný kloudný pokus o zakončení.

Vyrovnat chtěli českobudějovičtí pochopitelně i v dějství druhém. Šikovná Markova střela těsně nad ledem, po pasu Heřmana před soupeřovým brankovištěm osamocený Soudek a nakonec i velká možnost hostujícího Mistorela. Všechny tyto situace, s přispěním ukvapených útočníků, vyřešili oba brankáři. Domácí měli dokonce i možnost dvojnásobné přesily. Minutu obléhali karlovarskou bránu, výsledkem byly pouze čtyři neefektivní Dietzovy střely od modré. Koncem třetiny v Budvar Aréně zvonily tyče. Nejprve se do horní konstrukce branky trefil Chaljavin, poté orazítkoval pravou karlovarskou tyčku dělovkou Klement.

Začátek závěrečné třetiny byl hodně nervózní a nečistý. V jejích prvních pěti minutách hlavní rozhodčí vyloučil celkem pět hokejistů. Více možností početních výhod měli nakonec domácí borci. Rezek, Hudler, Klement i Javůrek ale v šancích selhali. Parádní střelou do růžku se prezentoval Rohan, ale hlavní slovo měla nakonec Petrovova vyrážečka. Druhý puk za záda českobudějovického gólmana dotlačili hosté v 50. minutě. Naštěstí pro České Budějovice to nestihli před hvizdem oznamujícím přerušení hry. Kosmetickou úpravu výsledku dodal jediný čtvrteční střelec, Miroslav Hudák. V čase 59:44 se z poloviny hřiště trefil do opuštěné českobudějovické branky – 0:2.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: "Prohráli jsme zcela zaslouženě. Podali jsme mizerný výkon a oprávněně jsme nevstřelili ani branku. Zápas nebyl dobrý ani z jedné strany, celkově bylo málo šancí.."

p. Houdek, trenér HC Karlovy Vary: "Hráli jsme velmi dobrý hokej. Soupeřův výkon asi poznamenaly špatné přesilovky, ikdyž v nich měli i dost smůly. Utkání z naší i budějovické strany bylo ovlivněno tím, že hrálo málo kluků, kteří hrají za dorost druhým rokem, nastoupilo i hodně žáků. Se dnešním zápasem jsme maximálně spokojeni. Kluci se odevzdali, nechali na ledě všechno a za to jim patří dík."