ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
22.01.2004, Milan Šebesta

Dorost: CEB - SPA 2:1 - Pohledné utkání, za které by se nemusela stydět dospělá extraliga

Atraktivní utkání viděla zhruba stovka diváků, kteří si našli cestu na zápas dorostenecké extraligy mezi Českými Budějovicemi a Spartou Praha. K vidění byl rychlý útočný hokej, který rozhodly dva góly domácích ze druhé třetiny. Přesto, že hosté sahali v posledních minutách po bodu, udržel těsný náskok perfektně chytající Alexandr Salák.
Hokejově nejzajímavější byla úvodní třetina - hrálo se nahoru, dolů a jen během prvních pěti minut to mohlo být 2:2 a nikdo by se nedivil. V podobném duchu pokračovala celá třetina, leč oba brankáři kralovali. Za zmínku ještě stojí ukázkový bodyček, který předvedl domácí Hlavatý na Mrňovi.

Ve druhé dvacetiminutovce oba týmy lehce ubraly, ale stále bylo na co koukat - krátce po začátku třetiny pálil Tripes a do brány puk doklepl Matušík. Sparta se vrhla do útoku a několikrát měla domácí obrana plné ruce a hokejky práce. Ani Jihočeši se nenechali zahanbit a výsledkem byl gól na 2:0. Černý nahrával z pravého kruhu a mezi kruhy prudce vystřelil Slavík, který rychlou střelou nad betony překonal Neuvirtha. Nejaktivnějším střelcem Sparty byl její kapitán Michal Bezouška, ale nedokázal prolomit střeleckou smůlu a vždy nalezl připraveného Saláka. Obdobně se dařilo i jeho druhům, a tak byl po druhé třetině stav 2:0.

Poslední třetinu zahájili hosté dvěma přesilovkami. Ani jednu nevyužili, ale ledva skončila ta druhá, podařilo se Tonovi dorazit puk za záda Saláka. Sparta si dokázala vypracovat několik nebezpečných šancí, ale všechny pokusy již domácí fantom lapil. Nejvíce se asi zapotil při přesilové hře tři minuty před koncem - dvakrát se na něj řítil Bezouška a obzvláště při druhém pokusu, kdy bravurním zákrokem lapačkou zabránil jistému gólu, děkovali mu jistě v duchu všichni spoluhráči. Větší psychický nátlak však Alexandr Salák v těchto chvílích necítil a to i přesto, že rozdíl ve skóre byl jediný gól: "V takový okamžik se soustředím jenom na to, abych chytil puk. Potom je to samozřejmě dobrý pocit, ale v tu chvíli nějak nevnímám, že to může být rozhodující gól." Za celý zápas pochytal 28 střel: "Sparta se sice dostávala do šancí, ale žádná nebyla nějaká větší. Mají každý rok výborné mužstvo, ale dneska jsme byli lepší."

Ohlasy po zápasu
Milan Stárek (České Budějovice): "Dnešní utkání bylo oboustranně zajímavé. Byl to pěkný hokej, který se musel divákům líbit. Minimálně dvě třetiny zápasu jsme byli lepší. Ke konci utkání se v přesilové hře projevila nekoncentrovanost a soupeř z toho mohl těžit. Přesilovka nemusí být vždy výhodou. Pocit, že je nás o jednoho víc se může projevit tak, jak jsme toho dnes byli svědky. Jsme s výsledkem rozhodně spokojeni."

Milan Černý (Sparta Praha): "Shodnu se s kolegou v tom, že to bylo hezké utkání, jaké není v dorostenecké lize příliš časté. Hráli jsme od začátku na 4 lajny a soupeř jen na 3. Na konci jsme doplatili na vyloučení - soupeři možná došly síly, a tak jsme se dostali do šancí, ale již jsme je nedokázali proměnit. Bod by byl spravedlivý."

Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

×
×
Odehrané v 12:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Sparta Praha
×
×
Odehrané v 17:00 | Muži
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Odehrané v 13:00 | U17
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice