25.11.2005, Roman Šperňák

Dorost: CEB - VIT 1:3 - Podruhé se z výhry neradovali

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Druhé utkání ve dvou dnech sehráli dorostenci HC České Budějovice. Narozdíl od včerejšího vítězství se dnes bodového zisku nedočkali, protože narazili na první celek moravské skupiny. Jihočeši dlouho vzdorovali svému soupeři, stav utkání i vyrovnali, ale Slezané strhli výsledek na svou stranu. Jedinou branku svého týmu vstřelil Robin Soudek.
Mladící HC České Budějovice se podruhé ve dvou dnech představili na domácím ledě. Po čtvrteční výhře nad Vsetínem dnes hostili přední celek moravské skupiny HC Vítkovice Steel. Slezané bezpečně vedou tabulku svojí skupiny a v Budvar Aréně to dokázali. Zápas měl začít v 16:00, ale úvodní buly bylo vhozeno až o 30 minut později, protože k zápasu se nedostavili rozhodčí. Čekalo se na náhradníky a oba celky již připravené na ledě se šli posléze znovu ohřát do šaten. To byl nepříjemný začátek utkání pro oba týmy.

V úvodní třetině i celém zápase viděli diváci vyrovnaný boj, který rozhodovali chyby a jejich využívání. V obou směrech byli hosté lepší a jen díky výbornému Klestilovy v brance nebyl rozdíle ve skóre vyšší. Hned v úvodu nabídl Ježek Vítkovickým šanci přesilovkou a hned se málem prosadil Hartmann, ale zblízka těsně minul Klestilovu klec. Oba manšafty nastoupily s úmyslem hrát dobře zezadu a šance se rodili především z brejků. Velkou šanci dostat svůj tým do vedení měla dvojice Ježek – Soudek, ale druhý jmenovaný nedůrazně zakončil a ve vzniklém zmatku ho napodruhé vychytal Taťák. V tom byl právě rozdíl mezi oběma týmy, poněvadž v 10. minutě ujela dvojice Noga – Vlašánek, Klestil zabránil jistému gólu, ale jím vyražený puk nedokázali spoluhráči dostat z pásma. Puk se znovu dostal k Nogovi a ten už se napodruhé nemýlil. - 0:1 Hosté se dostali do vedení a svůj náskok si hlídali. Budějovickým nešlo upřít snahu o vyrovnání, ale buďto jim chyběl důraz v zakončení jako dvojici Vondruška – Heindl nebo byl na svém místě výborný Taťák. Skóre se již nepohnulo a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Do prostřední části hry vstoupili aktivněji hráči zpod Černé Věže a hned měli možnost přesilové hry. Blízko ke gólu měly dva Hájkovy pokusy, v šanci, jenž spadá do kategorie vyložených se ocitl i Šaršok. Za aktivní hru přišla i sladká odměna. V 8. minutě druhé třetiny Rezek předložil puk dobře hrajícímu Soudkovi, ten se od mantinelu proháčkoval před branku, položil si brankáře a mazácky vsítil. - 1:1 Bohužel pro domácí gól Slezany nepoložil, ale spíše probral. Za minutu bylo vyrovnáno, když znovu zmatek před bránou, vzniklý špatným vyhozením, využil Jurčík. - 2:1 Za chyby se platí a domácí to dnes poznali dvojnásob. Tento gól znamenal studenou sprchu pro jihočeský celek a srazil ho dolů. V druhé polovině Klestil výrazně podržel spoluhráče při nájezdu Vlašánka, ovšem tato situace ze 14. minuty byla poslední ve druhé dvacetiminutovce. Stav byl tedy po čtyřiceti minutách hry 1:2.

V závěrečném dějství se již projevil úbytek sil na obou stranách, protože oba týmy sehráli druhé těžké utkání ve dvou dnech. Hned po 180 vteřinách opět zvedali Ostravané ruce nad hlavu. Podobným způsobem jako Soudek, ovšem z opačné strany kluziště překonal Maliník Klestila. - 1:3 Tímto gólem rozhodl o výhře hostů, protože domácí již nenašli v rezervách síly na zvrat. Možná kdyby se ujala některá ze šancí Hájka nebo Rezka, mohl závěr vypadat jinak. Takhle již diváci tleskali pouze Klestilovy, který vychytal excelentním způsobem Maliníka a posléze i Valchaře. Mladící z Budvar Arény se již neprosadili ani v závěrečné power-play a i přes bojovný výkon nezískali ani bodík do extraligové sbírky.

Václav Červený, asistent trenéra HC České Budějovice: Dnes jsem hráli na čtyři pětky, protože jsme chtěli dát příležitost všem hráčům. Hráli jsme proti jednomu z nejlepších mužstev dorostenecké ligy, které je složeno ze starších zkušených hráčů a právě zkušenost ve finální fázi dnes rozhodla. Vcelku jsme spokojeni i přesti, že jsme prohráli s tím, že jsme dostali do hry všechny hráče. Ti poctivě hráli, a proto jsme neměli důvod někoho stahovat ze hry.

Zdeněk Motek, trenér HC Vítkovice Steel: I přes vítězství nejsme s výkonem týmu spokojeni. Včera jsme sehráli těžké utkání na Slávii a zřejmě úbytek fyzických sil se projevil na naší hře.