23.11.2006, Lukáš Souček

Dorost: HKR - CEB 3:4 - Vítězství se nerodilo lehce

H r a d e c K r á l o v é - Dorostenci odstartovali druhou polovinu soutěže na hradeckém ledě, kde se dostali do vedení hned v 17. vteřině. Utkání se ale nakonec rozhodovalo až v posledních dvaceti minutách, kdy se sveřenci Karla Soudka nakonec mohli radovat z těsného vítězství 4:3 po vítězné trefě Josefa Rezka.
První důležité okamžiky utkání se odehrály hned při úvodním vhazování. Hradečtí sice první buly v utkání vyhráli, jenže puku se dokázali zmocnit hosté, kteří ho následně nahodili za hradeckou bránu. Za ní vyšel ze řady soubojů vítězně Josef Rezek a již v 17. vteřině otevřel skóre utkání. Jihočeši přijeli na hradecký led útočně naladěni a ze začátku zápasu se několikrát dostali do drtivého tlaku. Hradečtí však po chvíli dostali situaci pod kontrolu a hra se stabilizovala. Další klíčové okamžiky se odehrály až v poslední minutě první třetiny. Jaroslav Budina vyslal směrem na hradeckou bránu tvrdou střelu, která po cestě trefila násadu hokejky Lukáše Samurauera. Kotouč ještě zazvonil na horní tyč a poté rozvlnil hradeckou síť. Budějovičtí se již pravděpodobně viděli v kabině, čehož domácí dokázali využít. 17 vteřin před sirénou obkroužil budějovickou klec Pavel Němeček a našel Patrik Stehna, jenž zavěsil do prázdné brány.

Hned ve 22. minutě se po hradecké chybě ve středním pásmu mohl gólově prosadit českobudějovický útočník Robin Soudek. Jeho svižná střela zápěstím ale trefila pouze levou tyč Lochmanovy branky. O deset minut později se stejnou střelou na druhé straně prezentoval Petr Zmítko, ale soupeřovu bránu o pár centimetrů minul. K odraženému kotouči se dostal Martin Hadrava, jehož střela propadla hostujícímu brankáři přes záda až do brankoviště, kde čekal pohotový Petr Zmítko a podruhé se už nemýlil. O chvíli později si hosté vytvořili další z drtivých náporů, ve kterém se už Hradečtí drželi jen z posledních sil. Nakonec však kotouč dostali z obranného pásma. Budějovičtí beci si však nerozuměli a výsledkem byl únik Patrika Stehna, jenž svou bekhendovou střelou poslal Hradec do vedení. Netrvalo dlouho a stav utkání byl opět srovnán. Budějovičtí se vyřítili se svého obranného pásma ihned po vhazování ve třech proti dvěma hradeckých bekům. V prostoru mezi kruhy zakončoval přesnou střelou Jakub Marek.

Budějovičtí měli sice v zápase mírnou převahu, avšak ani oni si ve třetí třetině netroufali na otevřenou ofenzívu. Obě mužstva si byla vědoma toho, že každá chyba může rozhodnout. Rozuzlení celého příběhu nakonec přišlo poměrně časně. V čase 44:13 se z rohu kluziště vymanil Josef Rezek, prosmýkl se okolo hradecké branky a z obdobné pozice jako při první brance překvapil brankáře Lochmana střelou k bližší tyči. Na druhé straně překvapil brankáře Petrova Petr Zmítko, když jeho střela těsně za půlkou hřiště trefila pravou tyč budějovické branky. Chvíli poté se ocitl úplně sám před Petrovem Pavel Němeček, ale blafák do bekhedu se mu dotáhnout do zdárného konce nepodařilo. Josef Rezek mohl ještě v 57. minutě dovršit v utkání svůj hattrick, ale Lochman mu zkazil radost tygřím skokem po kotouči. Radost ze třech bodů už mu však nikdo z hradeckých hráčů vzít nedokázal, a tak se hosté mohli po 60 minutách hry radovat z těsného vítězství 4:3.