07.09.2006, Tomáš Zetek, Lukáš Souček

Dorost: HKR - CEB 5:3 - Na úvod ztráta na ledě Hradce

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Dorostenci z jihočeské metropole zahájili nový extraligový ročník na ledě nováčka z Hradce Králové. Narozdíl od svých starších kolegů, kteří stejného soupeře doma smetli jednoznačným způsobem, nezvládli svěřenci trenérů Karla Soudka a Václava Červeného vstup do sezony a odjeli z východu Čech s prázdnou.
Na změnu skóre se nemuselo v prvním extraligovém utkání dlouho čekat. Hned ve druhé minutě totiž padly dokonce dvě branky. Nejprve se do vedení dostali Hradečtí, když Marek Jankovský poslal puk před branku tak šikovně, že si ho jihočeský gólman Martin Hnízdil srazil do své klece. Samozřejmě nechyběla potřebná dávka štěstí. Ovšem za několik okamžiků se o vyrovnání postaral českobudějovický útočník Aleš Ježek, jenž překonal Petra Lochmana při přesilovce 5 na 3. Energetikům ale vyrovnávací branka chuť do hry nesebrala, a tak si všichni přihlížející mohli vychutnat ukázkové vyjetí z rohu a následnou gólovou střelu Martina Hadravy.

Oba týmy byly v kabině bezpochyby ještě několikrát upozorněny na přísný metr rozhodčích, ovšem jakoby se o tom ani jeden z trenérů nezmiňoval. Ze hry stále nemizely drobné háčky nebo držení, a tak měl hlavní rozhodčí Hribík svou pravici pořád nahoře. Jednu z mnoha přesilovek se podařilo využít domácím, když Ludvík Svoboda vypálil od modré a vyražený kotouč usměrnil za Hnízdilova záda Ondřej Matějček. To ale nebylo vše, jelikož o minutu později se s velkým důrazem postaral o čtvrtý hradecký gól Patrik Stehno. Tím ale příběh druhé třetiny zdaleka nekončil. Jihočeši už nehodlali pouze přihlížet a pomalu brali otěže utkání do svých rukou. Dopomohly jim k tomu i zbytečné fauly domácích. Právě v přsilovkách se českobudějovičtí hráči zvedli. Nejrpve totiž v početní převaze překonal ležícího Lochmana kapitán Josef Klement a následně ve dvojnásobné přesilové hře přidal svůj druhý gól v utkání Aleš Ježek. V čase 37:29 se ale podruhé na listinu střelců zapsal také Patrik Stehno, jenž byl u úspěšného zakončení hradecké přesilovky 5 na 3.

Po přestávce bylo vidět, že Hradečtí se uspokojili s vedením, což byla chyba, které si Budějovičtí nemohli nevšimnout. V podstatě celá třetí třetina se hrála v hradeckém obraném pásmu, kdy domácí zažili perné chvíle hlavně v oslabení. Jihočeši ale vždy narazili. Buď na hradeckou obranu nebo na Petra Lochmana. Se skórem tak už nepohnula ani sprška budějovických střel, a tak si z prvního extraligového utkání berou tři body za vítězství dorostenci z Hradce Králové.