16.10.2004, JRš, Tomáš Zetek

Dorost: LIB - CEB 2:2 - Ferebauer zachránil bod

L i b e r e c - V 15. kole extraligy dorostu zajížděli hokejisté Českých Budějovic na led současně posledního týmu tabulky do Liberce. Domácí Bílí Tygři v utkání zabojovali, otočili nepříznivě vyvíjející se utkání. Jejich radost však byla předčasné. Pět minut před koncem vyrovnal Jiří Ferebauer a hosté si na jih Čech odvezli boc za remízu 2:2.
Na první branku utkání se dlouho nečekalo. Už v 6. minutě zužitkoval Hájkovu přihrávku Rod a střelou mezi betony libereckého brankáře otevřel skóre utkání. Další ohrožení liberecké branky přišlo z hole Feferleho. Kalčík si ale s jeho střelou poradil.

Na českobudějovické šance se pokusil odpovědět liberecký útočník Ropický, ale brankáře Vojtíška překonat nedokázal. To se povedlo až v 18. minutě Kajínkovi, který v gól zužitkoval přihrávku Peřiny.

Druhá třetina začala velkou příležitostí domácích. Ropický vyjel sám ze za branky, ale klečícího brankáře Vojtíška překonat nedokázal. Další změna skóre přišla ve 27. minutě. Chytrou Ropického přihrávku dokázal v branku přetavit Zeman. Proti jeho přízemní střele byl Vojtíšek v brance Jihočechů bezmocný.

Na druhé straně se sám před libereckým brankářem ocitl Ferebauer. Jeho střelu však Kalčík zlikvidoval. Před závěrem druhé třetiny se hosté dostali do tlaku a Kalčík v brance Bílých Tygrů musel řešit sérii střel. Ve spolupráci s obranou za svá záda puk nepropustil. Nejnebezpečnější byla akce hostujícího Stejskala, který se prosadil do zakončení, ale jeho střela pouze vyprášila Kalčíkovy betony.

Ve 45. minutě se domácí Novák ocitl sám před brankářem Vojtíškem, ale příležitost neproměnil. Ve 47. minutě musel střelu českobudějovického obránce Hlavatého řešit brankář Kalčík, který si o minutu později poradil i se střelou Roda.

O kontr se pokusil domácí bek Čejka. Brankář Vojtíšek si s jeho střelou od modré poradil bez větších problémů. Vzápětí se do velké příležitosti dostal liberecký útočník Langr, ale puk mu v poslední chvíli z hole utekl. Stejně tak ani spolupráce libereckých Smetaníka s Langrem gólem neskončila. Brankář Vojtíšek byl na správném místě. Stejně dobře zasáhl Vojtíšek i proti střele libereckého Čejky.

Nedáš, dostaneš. Toto staré přísloví došlo naplnění v 56. minutě. Českobudějovický Ferebauer se sám prosadil před brankáře Kalčíka, kterého si chytře položil na led a svou akci zakončil střelou do prázdné liberecké branky. V poslední šanci zápasu se ocitl domácí obránce Kajínek. Když ale branku soupeře netrefil a přestřelil horní tyč, body se ve Svijanské aréně dělily.