ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.09.2004, Tomáš Kučera, František Suchan

Dorost: PIS - CEB 6:1 - Nedisciplinovanost vedla k debaklu

P í s e k - Dorostenci od Otavy přerušili třízápasovou vítěznou šňůru českobudějovických vrstevníků. Ti se v Písku "předvedli" hlavně spoustou vyloučení a jelikož písečtí mladíci věděli jak naložit s přesilovkou, odjelo budějovické HC domů s debaklem.
První dvě třetiny pondělního utkání nebyly zrovna hokejovým pokoukáním. Písek byl jednoznačně lepším týmem a v případě budějovických střel se jednalo spíše o propagační záležitosti. Přesto ale svůj tým opět podržel Jakub Kovář, hlavně v okamžiku, a to předběhneme, kdy v závěrečné třetině Budějovice zahrozili 26x, na což Písek odpověděl pouhými šesti pokusy. Nutno ale podotknout, že tři z nich byly gólové…

Úvodní třetina přinesla jedinou branku. Hrálo se čtyři proti čtyřem, když Pešta vyhrál vhazování na Kašpara, ten posunul na kolegu Mazance. Nápřah, střela a gól! Mazanec doslova propálil vše před sebou a chvíli ani sami hráči nemohli uvěřit, že vedou nad Českými Budějovicemi.

Přesně v polovině zápasu, když na trestné lavici zpytovali svědomí Rod s Havranem, dostal puk na modrou Petele, vystřelil a Ondřej Jiřík dobře usměrněnou tečí poslal Písek do dvoubrankového náskoku. Pokračovala obyčejná přesilová hra, v níž si domácí náporem vybojovali vhazování před Klestilovou bránou. Pešta vyhrál na Kašpara, Kašpar předal Mazancovi, který nekompromisně zavěsil - 3:0. Akce jako podle kopíráku s úvodní brankou. Až skoro před druhou přestávkou se červenobílí odhodlávají k něčemu, co lze nazvat tlakem, ale Kovář si těch několik málo střel, co na něho mířilo, s přehledem pohlídal. Naproti tomu Kašpar mířil od modré po ledě jen těsně mimo.

Hosté se v poslední části přece jen herně zvedli a hned na začátku využil perfektně najetý Předota Rodův pas ke snížení stavu. Zourek, Rod a Pankratz následně hodně pozlobili celou bránící pětku, avšak na píseckého mága v brankovišti nevyzráli. Ten se v této fázi hry, kdy Budějovice domácí v podstatě nepustily ke kotouči, opět velmi činil a hlavně díky němu hosté v utkání vstřelili jen jediný gól. Proto se nelze divit Mazancovi, který si s Hájkem ručně vyměnil názory na téma “Jak se chovat před gólmanem soupeře“. Budějovická osmnáctka totiž zajela do Kováře až moc prudce a písecký fantom se posléze těžce zvedal z ledu. V 50. minutě přišel první vážný zákrok na těžce zkoušeného domácího kapitána Šváchu. V rohu byl napaden Stejskalem, kterému nestačilo, že svého soka srovnal relativně čistě, ale ještě mu uštědřil pravý fotbalový kopanec, za což zcela po právu obdržel trest 5 minut plus do konce utkání a navíc jeho přestupek bude řešit disciplinární komise.

Pak se zápas vymknul z rukou hlavnímu sudímu Uřídilovi. Je pravda, že zákroky nervózních Budějovických hráčů byly vesměs likvidační, přesto si hlavní arbitr nechal spád hry až moc nápadně proplout mezi prsty. A tak se stalo, že za katrem náhle seděli tři červenobílí hráči…
52:06, přesilovka 5 na 3: Jiřík zatahuje do pásma, přenechává Mazancovi, ten nachází na druhé straně osamoceného Kašpara, který se neukvapeně doveze až na levý kruh a překrásnou a hlavně nechytatelnou bombou golfákem nedává Klestilovi sebemenší šanci - 4:1.
53:07, přesilovka 5 na 3: Po povedené Peteleho ráně a nepřesné dorážce Kouby se puku zmocnil Fořt a od levého mantinelu vyslal nahození na bránu, které v ní posléze skončilo! V prostoru brankoviště sice nebylo ani známky po čemkoli žlutém, písecké střelce však znamenitě nahradil hostující obránce Zourek a nádhernou tečí poslal vlastnímu brankáři pozdrav mezi betony - 5:1.
54:26, přesilovka 5 na 4: Bican našel najetého Koubu, jenž sólový nájezd proměnil kličkou do bekhendu - 6:1!

Před poslední brankou na konečných 6:1 se ale odehrálo něco podstatnějšího, než je zvýšení rozdílu skóre. Polodna brutálním způsobem poslal rozehrávajícího Šváchu hlavou proti mantinelu a domácí šestka zůstala nehybně ležet u vlastní střídačky. Polodna zcela oprávněně putoval do kabiny, Švácha taktéž, ovšem za zcela jiných okolností. Doufejme, že se nebude jednat o nijaké závažné zdravotní problémy a šikovný obránce bude co nejdříve připraven opět naskočit do zápasů.

Sociální sítě

Ve Vsetíně nastoupíme v této sestavě. Vrátíme se na vítěznou vlnu? Jak podle vás utkání dopadne? #hcmotor #dnesnisestava...

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga