MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.10.2004, Adam Vandrovec, Tomáš Zetek

Dorost: SLA - CEB 5:0 - Stárkovi hoši přijeli z Prahy bez bodu

P r a h a - Hokejisté HC ČB zavítali v sobotu v podvečer na led pražské Slavie, vedoucího celku dorostenecké extraligy. Hosté dlouho odolávali slávistickým útokům a často hráli s favoritem soutěže vyrovnanou partii. Na konci druhé třetiny však zasadili domácí Jihočechům dva údery a rozhodli tím o osudu utkání. Hosté opět, tak jako v mnoha předchozích zápasech, doplatili na špatnou koncovku.
Zápas komentován až od 7. minuty. K vidění bylo hodně pohledné utkání v klidnějším tempu.Více ze hry měla Slavia. Do samostatného nájezdu se dostal Hájek, ale Brzobohatého nepřekonal. Hosté velice dobře bránili a Slavie měla hodně práce aby se usazovala v pásmu.

Na začátku druhé třetiny předvedl parádní průnik Sklenář, kterého v koncovce Klestil vychytal. Slavia byla lepším týmem a děj se odehrával především před Klestilem. Před polovinou zápasu měli domácí dvě za sebou jdoucí přesilové hry, při kterých tlačili a odstřelovali Klestilovu svatyni. Obraz hry se postupem času neměnil. Domácí se poprvé radovali tři minuty před koncem třetiny. Sklenář našel zpoza brány Růžičku a ten střelou nad gólmanovu lapačku rozvlnil síť. Vzápětí přidal další branku Kauschitz, který se jako první dostal k odraženému puku ležícího před Klestilem.

I do třetí třetiny nastoupili oba týmy aktivně a k vidění byl hokej nahoru dolů. Klestil se v brance Budějovic rozhodně nenudil. Krásný gól se podařil vstřelit dvojici Jebavý Stoklasa. Prvně jmenovaný vystřelil od modré a letící puk lehkou tečí nasměroval Stoklasa pod víko budějovické klece. V dresu hostů předváděla nejpohlednější akce útočná řada Rod-Hájek-Stejskal. Parádní zákrok lapačkou po střele Nedvěda předvedl Brzobohatý. Na Klestila šla jedna střela za druhou a spoustu dalších šancí spalovali sami slávisté. V poslední minutě poslal puk, po Škaloudově přihrávce, pod víko Krejčí. Dvě vteřiny před koncem zápasu tečoval efektně Fialovu přihrávku do brány mladý Uleščenko.

Sociální sítě

Motor měl skvěle rozjetý zápas v Třinci, dvakrát vedl o tři branky. Dohromady Jihočeši vstřelili na ledě Ocelářů sedm gólů, jenže...

Dnes nastoupíme v této sestavě ??

Dnes nás čeká střetnutí s Třincem. Preview k zápasu ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Motor s Litvínovem padl 3:4. REPORT ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…