02.02.2006, Tomáš Zetek, Miroslav Janíček

Dorost: UNL - CEB 2:5 - Snadné body s posledním týmem

Ú s t í n a d L a b e m - Dorostenci HC České Budějovice vyhráli vcelku v pohodě na ledě beznadějně posledního Ústí. Trenérské dvojici Karel Soudek - Václav Červený ale příliš do zpěvu není. Dorostenci zpod Černé věže totiž stále ztrácejí na poslední postupové místo dost bodů. Poslední příčku zaručující katapult do vyřazovacích bojů drží Bílí Tygři z Liberce.
Po úvodním vzájemném oťukávání se hosté nadechli k náporu, který už v 7. minutě okořenil Bíza prvním gólem - 0:1. Odpověď domácích hokejistů přišla v 10. minutě, kdy po přihrávce od mantinelu sklepl Šrámek kotouč za záda brankáře Klestila - 1:1. Chvíli na to přitlačila hosty Hemišova řada, ale žádný z pokusů o překonání brankáře Českých Budějovic se neujal. V závěru první třetiny hrála Lvíčata přesilovku 4 proti 3 a následně i 5 proti 3, ale z bezzubého tlaku nic nevytěžila.

Po úvodních minutách druhé třetiny, kdy si obě mužstva postupně zahrála v početní výhodě, se hrálo ve 4 na obou stranách. Ve 25. minutě ústecký brankář trochu podcenil Rezkovu střelu z úhlu a hosté se mohli radovat podruhé - 1:2. Brzy na to měli domácí opět možnost zahrát si ve 4 proti 3 a poté i krátce ve dvojnásobné výhodě, ale opět se nedokázáli proti hostující defenzívě včele s Klestilem prosadit.

Vstup do závěrečné části hry vyšel lépe opět Jihočechům. Ve 44. minutě si do výhodné pozice najel Bíza a předvedl parádní "víko" - 1:3. Ve 49. minutě, při přesilovce hostí, zazvonila nejprve tyč domácí branky a pokračující kolotoč zakončil přesnou trefou Rezek - 1:4. Vzápětí využil nekoncentrovanosti Lvíčat Heřman a vyhnal Dědka z branky - 1:5. Jeho místo zaujal na posledních 10 minut při svém debutu v dorostu Petrásek. Ten už další branku nepustil, naopak byl svědkem snížení, když se v závaru před českobudějovickou brankou nejlépe zorientoval Rubeš - 2:5.