30.09.2006, Roman Šperňák

Dorostenci: CEB - PLZ 3:4 - O ztrátě bodů rozhodly přesilovky

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Podruhé v řadě prohráli dorostenci HC české Budějovice a podruhé to bylo se západočeským soupeřem. Po porážce v Karlových Varech nestačili svěřenci trenéra Soudka ani na Plzeň. Vyrovnaný zápas rozhodly přesilové hry, v kterých byli hostující hráči efektivnější. Domácí naopak neproměnili několik dvojnásobných početní výhod. Jedinou přesilovku Jihočechů využil krásnou střelou Roman Horák.
Jako na houpačce začalo utkání devátého kola extraligy dorostu. Na led pátého týmu tabulky zavítala třetí Plzeň. Už od začátku se střídali v útoku na jednu nebo druhou stranu. Brankáři byli v zápřehu hned od úvodu zápasu. Podobně, jako se střídaly útoky, měnilo se i skóre zápasu. Oba týmy vstřelily gól v přesilovce i v řádné hrací době. Jako první šli do vedení domácí. Přihrávka Rezka zpoza branky našla zcela volného Heřmana, který bekhendem prostřelil brankáře Francouze - 1:0. Podobně si vedl i Urbánek na druhé straně. Po 16 vteřinách od vyloučení Semráda se nejlépe zorientoval v mlýnici před brankou a překonal slovinského brankáře Petrova v jihočeské brance - 1:1. Netrvalo dlouho a vedení bylo opět na straně Jihočechů. Využili přesilovku a to náramně. Kombinační akci zakončovala přihrávka Vráblíka na volného Horáka a jeho následná střela z první. Trefil se přesně k tyči, Francouz se nestihl ani přemístit. V první třetině byli domácí lepší, ale přesto dostali ještě jeden gól. Ačkoliv se plzeňští mladící do útočení příliš nehnali, v 11. minutě se po levém křídle dostal k zakončení Kovář a tvrdou ranou propálil Petrova v brance – 2:2.

Zápas sliboval po první části hry daleko více branek, než se jich nakonec objevilo na závěrečném skóre. Ve druhé třetině už ale tempo zápasu trochu opadlo. Českobudějovičtí, kteří měli za celou první dvacetiminutovku jen jednoho vyloučeného hráče, začali více faulovat a na jejich hře se to projevilo. V polovině utkání měli Jihočeši ještě možnost přesilové hry pěti proti třem. Rezek už sice zvedal ruce nad hlavu, ale jeho střela nakonec mířila jen do tyčky. V čase 34:21 už se ale skóre měnilo. V početní výhodě nejprve Hubáček kopl puk směrem na branku bruslí. Jeho střelu Petrov jen vyrazil. Obránci se snažili kotouč vyhodit. Nepovedlo se a odražený puk se dostal k Růžičkovi a jeho prudké a přesně umístěné střele se dalo jen ztěží zabránit - 2:3. Do přestávky se svěřenci trenéra Soudka už nevzpamatovali a jen díky Petrovovi prohrávali jen o gól.

Poslední dějství zápasu začalo šokem pro hosty. Už po 28 vteřinách se dostal ke střele Ježek a srovnal stav utkání. Následovala série vyloučení, kterou zakončil hostující Jeřábek trestem na pět minut a do konce utkání. Domácí měli jedinečnou možnost, aby soupeře srazili do kolen. Několikrát hráli ve dvojnásobné početní výhodě, ale překonat výtečného Francouze v brance Plzně se jim nedařilo. Nejblíže měl ke vstřelení branky českobudějovický Soudek ve 47. minutě, ale plzeňská opora v brance se vyznamenala. Hra pomalu začala směřovat k nerozhodnému stavu po 60 minutách, když se z ničeho nic radovali z gólu Západočeši. Před brankou zůstal úplně volný Petr, dostal přihrávku zpoza branky a střelou k tyči se nemýlil. – 3:4. Domácí se pak vrhli do útoku. Dvě minuty před koncem odvolali brankáře, ale jejich snahy ukončil zbytečný faul Rezka a následné vyloučení do konce utkání. Hosté si pak výsledek zápasu pohlídali a připsali si další cenné vítězství.