19.10.2007, Adam Bagar

Dorostenci načali ostravské miniturné vítězstvím

Sareza Ostrava přivítala na svém ledě dorostence Českých Budějovic. Do zápasu skvěle vstoupili Jihočeši a již ve 2. minutě vedli brankou Jakuba Marka, Sareza dokázala za dvě minuty odpovědět. Do kabin šli hosté s jednogólovým vedením po Sekerově trefě do černého ze 12. minuty. Ve druhé části neviděli diváci příliš šancí, což ale vynahradila část třetí. Sareza se snažila vyrovnat, ale po jedné chybě v obranné třetině naopak inkasovala. O minutu a půl později dokázal kapitán Sarezy Radim Blažej snížit na rozdíl jediné brány, ale poslední slovo měly České Budějovice - Radim Heřman poslal kotouč do prázdné brány a uzavřel skóre na konečných 2:4.

Dorostenci Sarezy Ostrava přivítali na svém ledě tým Českých Budějovic. Již v čase 1:03 se prosadili hosté, když Bohumil Jank vypálil od modré čáry střelu, která byla ještě některým z hráčů před gólmanem domácích tečována. Uběhly jen dvě minuty a v čase 3:21 se prosadili i domácí – Tomáš Bystroň ujel sám na Hrubce, ale ten puk jen vyrazil těsně před brankovou čáru, kde nebyl problém pro Lukáše Kofroně kotouč dopravit do prázdné branky. Kromě těchto dvou branek jsme však na začátku utkání nic neviděli, ale přece jen byli hosté lepším týmem. V sedmé minutě pálil od modré Jáchym, jehož střelu stačil před Kubáněm tečovat Marek. V 11. minutě se hosté zmohli opět jen na střelu od modré čáry z hole Pavlíčka, ale pořád na tom byli lépe než domácí Sareza, která nepředváděla vůbec nic. Až ve dvanácté minutě se domácí konečně také střelecky prosadili. Nejprve střílel Richter z pravého kruhu a poté tentýž hráč stál na konci pěkné kombinace domácích, která však gólem neskončila. V téže minutě se však hosté dostali do vedení, když v čase 11:48 vyřešili krásně situaci dva na jednoho Vaniš a k tyči zakončující Martin Sekera. O minutu později se ocitl před Hrubcem volný Šimkovič, ale nedal. V patnácté minutě měli šanci navýšit skóre hosté, ale Vaniš, který stál nikým nehlídán před Kubáněm, nedal. Do konce třetiny se již nic nestalo. V první třetině jsme viděli hokej velmi podprůměrné úrovně, hosté však po první části vedli 1:2.

Začátek druhé třetiny připomínal třetinu první. Ve 23. minutě stál před domácí brankou Přibyl, ale jen trefil gólmana Kubáně. V téže minutě pálil z levého kruhu na Hrubce Voznica, ale jeho pokus dopadl podobně jako předchozí střela hostí. O minutu později dostala Sareza možnost zahrát si přesilovou hru, ale vytěžila z ní jen pěknou tvrdou střelu od modré čáry z hole Richtera. V minutě 28. pálil opět od modré čáry domácí obránce Večeřa, ale na hostujícího gólmana nevyzrál. Přesně v polovině druhé části zkoušel překvapit Hrubce zpoza brány Miczek, ale nedokázal puk propasírovat za brankovou čáru. V první polovině druhé třetiny byla Sareza přece jen lepším týmem. Od jednatřicáté minuty však převzali mírnou iniciativu hosté. Nejprve trefil Marek jen boční konstrukci domácí branky a poté pálil od modré čáry Jáchym. V minutě 33. vyslal ránu od modré čáry Předota, poté Boška z mezikruží a kolotoč střel zakončil vyjetím zpoza brány a pokusem překvapit Kubáně Janiš. Ale ani jeden z těchto hráčů však Kubáně překonat nedokázal. V 36. minutě se hosté dočkali branky, ale rozhodčí ji neuznal pro dosažení branky nohou. V minutě 38. střílel z levého kruhu Seidl, pak opět ze stejného místa i Vaniš. V úplném závěru měli ještě hosté možnost hrát s jedním mužem navíc, ale vytěžili z této příležitosti jen Makovského dělovku od modré čáry. Hosté tak stále vedli i po dvou třetinách jednobrankovým rozdílem – 1:2.

Třetí třetina přinesla konečně slušný hokej s šancemi na obou stranách. Ve 41. minutě stál Voznica zcela sám před Hrubcem, ale jeho střela z mezikruží těsně minula branku. V minutě 42. vstřelili hosté opět další branku, ale rozhodčí ji opět neuznal – tentokrát pro vysokou hůl. O další minutu několikrát nebezpečně dorážel před Kubáněm osamocený Sumerauer. Ve 45. minutě měli hosté další příležitost, když pálil od modré čáry Jáchym, ale vyrážečka Kubáně byla proti gólu. Ve 46. minutě nejprve pálil z levého kruhu Richter a poté i z modré čáry Blažej. V jednapadesáté minutě předvedli hosté velký závar před Kubáněm, který vyvrcholil vyloučením jednoho z domácích hráčů. V 53. minutě střílel Blažej z levého kruhu, ale těsně vedle Hrubcovy branky. O dvě minuty později střílel ve slibné pozici z pravého kruhu opět Richter a pak od modré čáry Paleček, ale ani jeden z jmenovaných nezakončil ideálně. V 57. minutě se ocitl ve vyložené šanci domácí Kofroň, ale nadvakrát nedokázal Hrubce překonat z těsné blízkosti. V čase 56:59 nahrál Boška z rohu hřiště před branku na úplně volného Petera Schneidera, který se již k tyči nemýlil. Neuběhly ani dvě minuty a Sareza snížila, když v čase 58:10 nahrál Karel Richter ideálně k levé tyči na zcela volného Radima Blažeje, který se také do odkryté klece nemýlil. Sareza se poté snažila dát vyrovnávací branku, ale místo toho přišlo rozhodnutí, když v čase 59:19 se trefil do již prázdné ostravské branky Radim Heřman. České Budějovice tak vyhrály v Ostravě 2:4, i když by utkání více slušela remíza.