10.12.2002, David Lukeš

HAV-CEB 0:8: Rob vedl výprask

Pokud budějovičtí hokejisté pojali zápas v Havířově jako omluvu fanouškům za výkon proti Znojmu, určitě se jim záměr povedl, splnili ho víceméně nad plán. Uštědřili outsiderovi na jeho ledě těžký knock-out. Hned polovinu branek nastřílel Luboš Rob, dokonce pět asistencí zaznamenal Josef Štraub.
Budějovičtí načali svého soupeře již ve 4. minutě, kdy skóroval Zdeněk Ondřej. Domácí udržovali naděje na přijatelný výsledek až do poloviny zápasu. Během osmi minut druhé třetiny však Jihočeši skórovali třikrát a v poslední části ještě skóre navršili do konečné podoby.

O branky se postaraly první dva útoky - Turkova řada obstarala tři góly (mimojiné Míka 2+1), ze zbylých pěti se na ledě radovala Štraubova formace. Posila HC ČB ze Slavie si připsala pět asistencí, byla u každé branky kapitána Roba. Ten okořenil hattrick ještě jednou brankou a dal tak vzpomenout na 14. březen 1999, kdy HC ČB porazil stejného soupeře, tehdy ještě sídlícího v Opavě, na jeho ledě 10:3. Čtyři branky tenkrát zaznamenala současná opora Filip Turek (dnes 0+2). Už pátou nulu sezóny vychytal Vladimír Hudáček. "Hudy" se nejspíš rozhodl, že shutouty si bude připisovat jen venku, neboť ta dnešní je jeho čtvrtou na ledě soupeře, z toho třetí z posledních pěti utkání venku!

Vysoké vítězství pohladilo na duši a snad i udobřilo budějovického fanouška, nelze ho však přeceňovat. Důležité bude snadný zisk tří bodů potvrdit v pátek proti Třinci.

Radomír Kužílek (Havířov): "V minulých střetnutích proti Českým Budějovicím nám nikdy nevyšel začátek utkání. Ten jsme si sice pohlídali, neproměnili jsme ale šance a ve druhé třetině nás České Budějovice rychlými góly dostaly do kolen. Zbytek zápasu už byla jednostranná záležitost hostů."
Jaroslav Liška (České Budějovice): "Zlepšenou hrou ve druhé třetině jsme se prosadili i střelecky. Mužstvo se dostalo do pohody a svého soupeře zcela jasně přehrálo."