ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.09.2004, Tomáš Kučera, Daniel Višňák

HKR - CEB 5:0 - Pád zpátky na zem

H r a d e c K r á l o v é - Po dvou vysokých výhrách odjížděl nejlepší jihočeský celek do Hradce Králové s vidinou navázání bodové šňůry. Opak byl ale skutečností. Natěšení a nadšeně bojující domácí hráči zaskočili profesorsky hrající Jihočechy, které nad vodou dlouho držel jen skvělými zákroky zasahující Jan Chábera, ani on sám však neodolal tlaku Hradeckých a do třetí třetiny už nenastoupil.
Ve třetím kole přivítali hradečtí Energetici na svém ledě největšího favorita soutěže a to loni ještě extraligový tým Českých Budějovic. Úvodní nápor zkušených hostů domácí s velikou dávkou štěstí přestáli, když své šance nevyužil Radoslav Kropáč a po něm ani Mojmír Musil, za Hradec mohl otevřít skóre Tomáš Martinec, ale ani jeho šance prvním gólem neskončila. Poprvé v utkání rozsvítil červené světlo za zády českobudějovického Jana Chábery až střelou z rohu kluziště Jiří Cetkovský a poslal nabuzený domácí celek do vedení. Po úvodní brance si Energetici vytvořili ještě několik slibných šancí, ale žádná už gólem neskončila.

Velmi slušně zaplněné východočeské publikum rozjásal podruhé v zápase Patrik Fořt, který v přesilové hře vybruslil zpoza branky před Cháberu a bekhendem ho překonal. Několik málo minut poté se perfektním zrychlením dostal do úniku opět hradecký skřítek Fořt a ještě hezčím způsobem než předtím zakončil – Hradec vedl ve 25. minutě už 3:0. Domácí důležité tříbrankové vedení udrželi do konce druhé třetiny, i když se ještě dvakrát museli bránit v oslabení.

V poslední části hry nastoupili hosté s Josefem Kučerou v brance, ale místo očekávaného tlaku známými jmény nabitého soupeřova týmu, přišel pro Budějovice další tvrdý direkt v podobě krásné čtvrté branky z hole Petra Suchého, který propálil svou dělovkou Kučeru nechytatelně od modré. Konečnou podobu výsledku dal 51. minutě po přihrávce Šulce zkušený Tomáš Martinec. Hradec Králové zejména díky perfektní taktické hře, výbornému výkonu brankáře Hyláka a zodpovědné hře dozadu porazil České Budějovice vysoko 5:0.

Ohlasy po zápasu
Ladislav Kolda (trenér HC VČE Hradec Králové): „Jsme samozřejmě šťastní, nikdo od nás asi nečekal, že bychom mohli takhle vysoko porazit Budějovice. Byli jsme zase posíleni hráči z Pardubic, což nám určitě pomohlo. Oni i přesto, že absolvovali včera zápas v Litvínově, přijeli normálně ráno na zátěžový trénink a zvládli utkání určitě velmi dobře. Odehráli jsme zejména dobrý zápas po taktické stránce, postupně se nám dařilo proměňovat šance a tím rostla naše sebedůvěra. Je dobře, že jsme dobře rozehraný zápas dotáhli do vítězného konce na rozdíl od toho minulého s Ústím, kdy nám to uteklo mezi prsty. Bylo to dneska strašně důležité. Před utkáním jsme se rozhodli pro změnu na brankařském postu a tah se nám si myslím povedl. Saša (pozn. aut.: Hylák) ukázal, že bude určitě tvořit s Tomášem vyrovnanou dvojici a na dnešním výsledku má určitě veliký podíl. Soupeř měl několik šancí, které dobře vyřešil, hlavně ve druhé třetině nás brankář hodně podržel."

Milan Kupka (asistent trenéra HC České Budějovice): „Musím domácím pogratulovat k vítězství, které si zasloužili. Šli za ním hned od začátku zápasu, hlavně hráli disciplinovaně, využili našich hrubých chyb, které dokázali na rozdíl od nás proměnit."

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...