ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
24.08.2004, Tomáš Kučera

JIH - CEB 3:1 - Odveta za baráž se nepovedla

J i h l a v a - S cílem alespoň částečně odčinit neúspěšnou baráž odcestovali českobudějovičtí hokejisté do Jihlavy. Odveta za baráž se jim ale nevydařila zrovna ideálně. Za stavu 2:0 sice snížil Hájek, ale v poslední minutě pečetil vítězství jihlavské Dukly Padělek. Jihočechům nepomohla ani čerstvá posila ze Vsetína - obránce Patrik Luža.

O svém vítězství rozhodli domácí prakticky už v prvních sedmi minutách střetnutí, kdy dvěma rychlými góly potrestali soupeřovy chyby. V obou případech se za záda gólmana Chábery dostal puk z hole Ladislava Rytnauera. V prvním případě křídlo první útočné formace zakončilo přesnou přesilovkovou kombinaci, v druhém se vytáhlý útočník prosadil po samostatné akci. Domácí tým se tak velmi záhy dostal do dvoubrankového vedení, které v poklidu kontroloval až do konce první dvacetiminutovky.

Ve druhém dějství čekali diváci na branku marně, nepřinesly ji ani dvě přesilovky pěti proti třem. Jihlava, a o pár minut později České Budějovice, totiž dvojnásobnou výhodu v poli v kýžený úspěch přetavit nedokázaly. Naopak, při hře ve třech mužích se mohl gólově prosadit domácí kapitán Oldřich Bakus. Jeho průstřel mladého gólmana hostí ale nemohl být uznán pro předchozí přihrávku rukou.

V koncovce se trápící České Budějovice zaznamenaly svůj čestný úspěch až v 51. minutě. To chybnou rozehrávku Jana Šmardy zachytil v jihlavské obranné třetině Josef Štraub, který rychlou přihrávkou našel u tyče Hronkovy branky Miroslava Hájka. A hostující útočník se nemýlil. Motor se pak snažil o vyrovnání, ovšem dvě minuty před koncem naopak sám inkasoval. To chybu, tentokrát jihočeské, obrany potrestal nádherným gólem Aleš Padělek.

Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (České Budějovice): Soupeř potrestal chyby, které jsme udělali, o tom hokej je. Dnes jsme měli špatný vstup do utkání. Nejprve jsme chybovali v oslabení a soupeř toho využil, a následně v situaci dva na dva nám pak domácí obšlápli beka a zvýšili na 2:0. My jsme potom naopak v první třetině kontaktní gól dát nedokázali. A to i přesto, že tam několik našich šancí bylo. Od druhé třetiny jsme začali hrát lépe, přebírali jsme hru pod svou kontrolu. Mrzí mě snad jen nevyužitá přesilovka pět na tři. Sehráli jsme ji tak špatně, že jsme v podstatě na soupeřovu branku ani nevystřelili. V poslední třetině jsme byli daleko lepší a soupeře jsme přehrávali. Hlavně na pohybu, byli jsme u všeho dřív. Bohužel se projevila naše střelecká nemohoucnost z loňské sezóny. Naši hráči si v koncovce počínají nešťastně, naivně či nedůrazně, sám nevím jak přesně to nazvat. Náš kontaktní gól na 1:2 pak přišel docela pozdě.
Petr Fiala (Jihlava): Opravdu kvalitně jsme odehráli pouze první třetinu. V druhé přišlo v rychlém sledu několik našich vyloučení a soupeř se dostal do tlaku. Měli jsme hodně problémů v obranném pásmu. Nechci být konkrétní, ale bylo vidět, že když máme na ledě některé hráče, pak se silnější soupeř dokáže snadno prosazovat.
Sociální sítě

Před 105 lety se narodil bývalý útočník Bohumil Lejsek. V ČB hrál v 1 sezoně, zaznamenal 1 mistrovský gól. Zasáhnul do slavného...

Výborně! Na ledě @azhavirov jsme vyhráli 5:2 a vezeme další výhru! #chanceliga #HAVvCEB

REPORT: Havířov - Motor 2:5Je to tam! Z Havířova se vracíme s plným bodovým ziskem a v čele tabulky navyšujeme svůj náskok na tři...

Těžký duel čeká Motor na ledě třetího Havířova. Podle slov trenérů půjde o jedno z nejtěžších utkání první čtvrtiny. Jaký je váš...