29.10.2010, Matěj Mayer

JUN: CEB - HBR 3:5 - Prohra pod novou trenérskou dvojicí

Č. B u d ě j o v i c e - Ani nová trenérská dvojice nepomohla v duelu s Havlíčkovým Brodem českobudějovické juniorce. Trenérské duo Jan Trummer - Jaroslav Formánek mělo sice málo času na přípravu na toto utkání, ale českobudějovické mužstvo body potřebuje a tato ztráta jistě zamrzí. Domácí v utkání chvíli vedli 3:2, ještě do konce druhého dějství ale vedení ztratili a ve třetí třetině dvakrát inkasovali. Nejlepší hráčem HC České Budějovice byl jednoznačně Adam Přibyl, který se podílel na všech brankách domácích (2+1).

Utkání začalo velmi svižně. Hned v patnácté sekundě po chybě domácí obrany ujel Hadrava, Kantor ho vychytal. V 5. minutě byl sám před Peškem domácí forvard Radim Heřman, zblízka se ale neprosadil. V čase 5:15 už to bylo 0:1. Martin Hadrava ujel domácím a tentokrát již Kantora překonal střelou mezi betony. O tři minuty později zareagovali domácí. Tomáš Rousek si sjel s pukem z rohu a našel lépe postaveného Adama Přibyla, který prudkou střelou vyrovnal na 1:1. V semnácté minutě měli domácí na mále. Obránce Předota pokazil rozehrávku a poté osamoceného soupeře zfalouval. V čase 19:18 pak dali hosté gól do šatny, když se těsně před sirénou trefil Václav Němec a uzavřel tak první třetinu.

Druhá třetina byla zprvu velmi bojovná a tvrdá, ostatně jako byl celý zápas. První se prosadili domácí a vyrovnali tak opět skóre. Bylo to opět po skvělé práci Adama Přibyla, který přejel modrou čáru a naservíroval puk Vladimíru Zvoníkovi, který prostřelil gólmana ranou pod horní tyčku. Neuběhli ani dvě minuty a domácí se mohli radovat ze třetího úspěchu a poprvé v utkání se tak dostali do vedení. Adam Přibyl kolem sebe neměl žádné spoluhráče a tak napálil puk z úhlu, z rohu hřiště na brankáře. Možná ani on sám nečekal, že mu puk projde mezi nohama a on oslaví svůj třetí bod v zápase. Těsně před přestávkou mohli domácí ještě zvýšit svůj náskok Šaršokem. Ten mohl těžit z dobré práce Sumerauera za brankou a po nahrávce mezi kruhy trefil tyčku hostující branky. Stalo se ale něco jiného. Hosté vyrovnali opět zásluhou Martina Hadravy a do kabin se šlo za stavu 3:3.

Na začátku třetí třetiny si domácí pěkně zavařili. Po faulu Štěpána jel trestné střílení, kdo jiný než Martin Hadrava a střelou mezi betony opět překonal Kantora a docílil tak hattricku. Ve 44. minutě hráli hosté přesilovou hru pět na tři 44 sekund. Využít se jim jí ale nepodařilo. Pak se opět hrálo velmi bojovně a tvrdě s velkým nasazením. K vidění bylo i hodně šancí, které ovšem nekončili brankou. V čase 57:55 si vzali domácí Time - out a odvolali Kantora. V tu chvíli byl ale na tresté lavici ještě hráč hostí, o jehož existenci evidentně neměli domácí ponětí. Po buly se puk dostal právě k ujíždějícímu Filipu Ondráčkovi, který pojistil výhru hosté 3:5.

Jan Trummer, HC České Budějovice: Podepsala se na nás nervozita mužstva. Všech pět branek jsme dostali po individuálních chybách mužstva. Zlomový moment byl, když jsme z 0:2 otočili na 3:2 a nešťastně jsme inkasovali na 3:3 a to nás trochu položilo. Z trestného střílení jsme pak dostali čtvrtý gól a soupeř si pak výsledek pohlídal.