03.11.2017, Marek Baloun

JUN: CEB-JIH 0:3 - Jihlava jasně předčila Motor a zaslouženě bere body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Na jih Čech přijela za desátým Motorem třináctá Jihlava. Ta od prvních momentů předvedla lepší hru než domácí, postupně získala kontrolu nad kluzištěm a domácí hráli prakticky jen druhé housle. Budějovicím nešel přechod přes obranu, ať už byl na ledě počet hráčů stejný, menší o jednoho a dokonce i o dva hráče. Naopak Jihlavě se podařilo vsítit hned tři branky a zaslouženě odjíždí domů s plným počtem bodů.

První třetina toho na pohled příliš nepřinesla. Dukla do zápasu vstoupila lépe a aktivněji a díky dobrému napadání a neprostupné obraně zatápěla Motoru pod kotlem. Motor měl několik dobrých šancí, jmenovitě samostatný úprk Ondřeje Šulka na osamoceného Judu nebo pokus Jakuba Doktora z mezikruží, Jihlavský gólman ale svůj tým podržel. Hosté více a více tlačili na Motor, který měl už tak velký problém s jejich obranými formacemi, ani jednomu týmu se ale branka vsítit nepodařila a do kabin se šlo s nulou na obou stranách.

Tento stav ale vydržel jen dvě minuty a devětatřicet vteřin. Milan Strnad totiž našel osamoceného Vladimíra Srnského, který si našel prostor mezi rukou a betonem Březiny a přesně zakončil - 0:1. Motor začala také trápit nedisciplinovanost a to jen přilévalo olej do už tak rozpáleného ohně Vysočiny. Za podražení si šel sednout kapitán domácích Dosek a dvě sekundy po vypršení jeho trestu Jihlava slavila druhou branku. Tomáš Mejzlík krásně rozložil čtveřici Motoru, předal puk Aleši Heinrichovi, který si roztáhl Březinu a Lukáši Marešovi připravil naprostou střeleckou lahůdku v podobě odkryté poloviny domácí klece - 0:2. Motor se snažil o snížení, Jihlavou ale nedokázal projít ani při početní výhodě a do třetí třetiny tak šel s dvojbrankovým mankem.

Ve třetí třetině už Jihlava jen kontrolovala stav utkání. Motor si vozila po kluzišti a když už se dostal Motor k puku, nedokázal projít přes semknutou obranu Dukly. Vstřelit branku se domácím nepodařilo ani při přesilovce šest na čtyři, když tři a půl minuty před sirénou riskli hrát s nechráněnou klecí. To se jim nakonec vymstilo v podobě finálního hřebíku do rakve z hokejky Tomáše Mejzlíka, který šestnáct sekund před vypršením trestu svého spoluhráče Lukáše Jindry vyhodil puk a ten doplachtil až do opuštěné klece po Martinu Březinovi a tím bylo tříbodové vítězství Jihlavy zpečetěno.

Karel Nekvasil, HC Dukla Jihlava: ,,První třetina neměla s hokejem příliš společného, od druhé třetiny jsme si už ale zasloužili vyhrát. Kluci předvedli bojovnost, obětavost, krásné góly a nakonec i oslabení šest na čtyři a za to jim patří tři body a moje díky."

Martin Štrba, HC Motor České Budějovice: ,,Jihlava zaslouženě vyhrála a předčila nás úplně ve všem."