ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
08.09.2018, Adam Pavlíček

JUN: CEB - JIH 1:3 (0:1p.) - Motor ztratil utkání v posledních minutách hry

Svěřenci Martina Štrby hráli s Jihlavou dlouho vyrovnanou hru. Hosté skóre na svou stranu převrátili až v posledních minutách zápasu, kdy se prosadili hned dvakrát. A úspěšnější byli také v prodloužení. Za Motor se trefil Pavel Novák.

Ačkoliv úvodní dějství branku nenabídlo, tempo hry bylo velmi rychlé a šance byly k vidění na obou stranách. Činit se pak musel především jihlavský brankář Ondřej Chaloupek. Ten už po minutě hry musel vytáhnout dobrý zákrok proti Matouši Hrubcovi, jenž se dostal před soupeřovu branku po rychlé kombinaci. A na souboj těchto dvou hráčů došlo i o pár minut později. Hrubec byl faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Českobudějovický útočník ale na rozdíl od čtvrtečního utkání nájezd dnes neproměnil. Záhy se málem mohli radovat Jihlavští, avšak proti byl českobudějovický brankář Marek Dvořák. Zblízka si poradil s pokusem Tomáše Valy. Po polovině úvodního dějství si Dvořák neohroženě dojel pro kotouč, u kterého byl sice první, jenže puk se dostal na hůl Tomáše Pigla, který jen těsně netrefil odkrytou klec.

Na začátku druhé periody hosté z Vysočiny neproměnili přesilovou hru a vzápětí přišel trest. Pavel Novák objel soupeřovu svatyni a bez problémů kotouč zasunul za brankovou čáru. Domácí útočník Egert následně dostal dvouminutový trest. A přesilovou hru proměnil střelou mezi betony Miroslav Juda. Bylo tedy srovnáno. Na jihlavské střídačce pak mohlo být ještě veseleji ve třicáté čtvrté minutě, jenže Miroslav Juda se z dorážky neprosadil. Větší příležitost jsme do konce prostředního dějství nezaznamenali.

Po pěti odehraných minutách ze třetí třetiny si do dobré pozice najel Matyáš Grossmann, který ovšem síťku nerozvlnil, branku totiž netrefil. Na druhé straně pak musel Chaloupek zasahovat proti Doktorovo nahození a několika následným dorážkám. V padesáté minutě Marek Dvořák předvedl, že dává pozor. Střelou zpoza branky se nachytat nenechal. Dobře zasáhl také proti Barákově pokusu z bezprostřední blízkosti. Domácí strážce svatyně už ale nestačil na pokus Tomáše Valy. Jihlavský hokejista z dobré pozice vymetl krásnou střelou přesně horní růžek. A hosté se z gólu radovali znovu u malý moment později. Z trestné lavice navrátivší se Vítězslav Brož trefil přesně odkrytou branku.

V prodloužení jsme pak žádnou z větších šancí neviděli, až Jihlavští dostali výhodu v podobě přesilové hry. Matěj Vála dostal pas na modrou čáru a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté si tak z Budvar arény odvezli všechny čtyři body.

Ohlasy po zápasu
Martin Štrba (České Budějovice): Z Jihlavy jsme si čtyři body odvezli my, dnes zase Jihlava od nás. Myslím, že takhle to bude pořád. S některými hráči jsem nebyl spokojený. Příští týden si to rozebereme na videu a ukážeme si chyby. Musíme hrát lépe. Dnes rozhodly naše nevyužité přesilovky.
Sociální sítě

Před 120 lety se pravděpodobně narodil bývalý obránce Josef Doležal. V ČB hrál první 3 sezony historie klubu, soutěžní branku...

Vrchol sezony se blíží! Vstupenky na úvodní dvojzápas play-off 19. a 20. března můžete kupovat už teď, i když soupeře ještě...

Po 60 letech v bledě modrých dresech a na počest slavných předchůdců se povedlo porazit Litoměřice 3:1. Jak se vám zápas a vše...

Jak se vám líbil včerejší výjimečný zápas a speciální retro dresy? A nechali jste si podepsat klubové legendy, z nichž některé...