ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.11.2018, Adam Pavlíček

JUN: CEB - JIH 3:1 (0:1) - Junioři vybojovali proti Dukle tři body

Českobudějovičtí junioři dnes v Budvar aréně zkřížili hole proti jihlavskému celku. Domácí po první třetině ještě prohrávali, postupně se jim ale povedlo vedení zvrátit na svou stranu a už ho nepustit. V nadstavbě pak půl minuty před jejím koncem vybojovali Jihlavští alespoň bod.

Začátek utkání měl aktivnější domácí Motor, který měl nejednu dobrou příležitost ke skórování. Největší měl na holi Matouš Hrubec, který ale přestřelil horní růžek. Na opačné straně mohl poprvé v utkání skórovat také Tomáš Vala, nicméně ani jeho pokus mezi tři tyče nezapadl. V sedmé minutě se z přesné trefy mohl radovat až Matěj Vála, který rozvlnil síťku za Svobodovými zády. Od tohoto okamžiku byla do konce úvodního dějství o něco lepší jihlavská Dukla. Ta už ale domácí branku obstřelovala marně. Českobudějovická obrana v čele s Danielem Svobodou už v prvních dvaceti minutách nekapitulovala.

Ihned zkraje druhé periody se dostal do samostatného nájezdu Patrik Čermák. Rozpohybovat domácího brankáře a zasunout kotouč za brankovou čáru se mu ale nevyvedlo. Záhy se potvrdilo oklepané hokejové klišé „nedáš - dostaneš“. Ve dvacáté páté minutě poslal kotouč na modrou čáru Jakub Čížek, kde již byl ke střele připravený Patrik Škola, který napřáhl a dalekonosnou střelou se nezmýlil. Vzápětí mohl jít Motor do dvoubrankového vedení. Matouš Masopust z výhodné pozice ale trefil jen tyčku. A vedení na svou stranu nezvrátila ani Jihlava, konkrétně Martin Barák, jenž neproměnil v gól přihrávku zpoza branky. Střeleckou smůlu v prostředním dějství prolomili jako první českobudějovičtí hokejisté. Ondřej Vaculík zkusil své štěstí z téměř nulového úhlu. A možná i k jeho udivení kotouč propadl u tyčky jihlavskému brankáři až za brankovou čáru.

V průběhu posledních dvaceti minut byl o něco lepším celkem domácí tým. Z jeho řad pálili především obránci. Jak ale Dudáčkův pokus, tak ani ten Hubatův si cestu mezi tři tyče nenašel. Zhruba v polovině třetiny se zajímavými akcemi prezentovali na jedné straně Jakub Čížek, na té druhé Martin Barák. Ani jeden z nich ale gólově nezavěsil. V závěru posledního dějství byl vyloučen Ondřej Vaculík, a jelikož Jihlava prohrávala o jedinou branku, stáhla svého brankáře na střídačku a zkusila to v dvojnásobné přesile. To se jí ovšem nevyplatilo. Vojtěch Krcho se dostal ke kotouči a bez problémů zacílil do odkryté branky.

V prodloužení měla první dobrou šanci Dukla. Konkrétně Jan Trávník. Jihlavský hráč ale z výhodné pozice netrefil brankovou konstrukci. Půl minuty před koncem pětiminutové nadstavby už byl ale Dominik Adam, který trefil kotouč pod beton Daniela Svobody, úspěšný a rozhodl o tom, kam poputuje bonusový bod z nadstavby.

Ohlasy po zápasu

Martin Štrba (České Budějovice): Zápas po reprezentační přestávce má vždy spoustu otazníků. I když tam dnes bylo dost chyb v prvních dvou třetinách, myslím, že poslední periodu jsme odehráli velmi dobře a ty tři body jsme si zasloužili. O ten bonusový bod jsme nakonec prohráli, dostali jsme poměrně nešťastného góla, ale za tři body jsme určitě rádi.

Karel Nekvasil (Jihlava): Dnes po pauze to byl vyrovnaný zápas. Jako už několikrát, tak i dnes jsme vyhořeli na proměňování šancí. Už několikátý zápas po sobě. Když to řeknu blbě, prohráli jsme gólem zpoza brány. Nepovedla se nám pak ani power-play, kdy jsme měli ve hře o dva hráče víc než Budějovice. Závěr jsme nezvládli, za ten jeden bod jsme ale rádi.

Sociální sítě

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

Už zítra nás čeká výjimečný zápas! Po 60 letech Motor oblékne dresy, ve kterých slavili předchůdci dnešních hráčů pohárový triumf...

85. narozeniny dnes slaví bývalý útočník našeho klubu Zdeněk Haber. V Českých Budějovicích hrál ve 2 sezonách, kolem 20 zápasů,...

Před 90 lety sehrál náš klub první velký zápas. Ve finále o Mistra Čech vyzval neporazitelný tým LTC Praha nabitý reprezentanty a...