25.10.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB - KLA 1:5 Šestá porážka v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice nedokázali prothnout smolnou sérii zápasů bez vítězství ani na svém ledě. Přitom do Budvar arény přijelo Kladno, kterému se také zrovna nedaří. Hosté se ujali vedení 3:0 a domácím nepomohl ani gól na 3:1, který dal Martin Semrád. Českobudějovičtí střelci zkrátka spí a naprobudili se ani tentokrát.

V první třetině byl k vidění nepříliš pohhledný hokej. Mužstva hrálo bojovně a hodně bruslila, ale šancí na obou stranách bylo pomálu. První šanci zápasu měl Kladensjý Palščák, který se řítil na Kantora, ale tem jeho pokus zlikvidoval. O chvíli později pěkně vystřelil Heřman, který viděl mezeru mezi betony Lejska, ale ten byl pozorný. Pak přišla slbá chvíle domácí obrany, Jáchym "namazal" přesně na hokejku Tomáše Kontka a tem přesně trefil. Do konce třetiny se nic důležitého nestalo a tak po první třetině bylo Kladno k vítězství blíže.

Prvních deset minut druhé třetiny bylo stejných, jako třetina první. Pak se ovšem začaly dít věci. V hlavní roli byli ovšem kladenští hráči. Nejprve proměnil svůj nájezd na branku opět Tomáš Knotek. Po další chybě domácí obrany dal třetí branku David Palaščák. To nevypadalo z Jihočechy moc dobře. Pak se trefili pro změnu právě domácí. Autorem branky byl Martin Semrád. Českobudějovická naděje na zvrat v zápase trvala něco málo přes dvě minuty. To se opět trefil, kdo jiný než Tomáš Knotek a Kladno mohlo být opět v pohodě. Domácí se snažili, měli i tlak, ale žádnou gólovou šanci si nevytvořili. Po dvou třetinách bylo prakticky rozhodnuto.

Třetí třetina byla ve znamení Jihočeské snahy o to se zápasem něco udělat. hráči se smnažili, bojovali, dávali do zápasu všechno, ale nic se jim nedařilo podle předsatv. Většina akcí končila nevěřícným kroutěním hlavou a odjezdem na střídačku. Jihočeši jsou zkrátka v krizi a nedaří se jim nic. Poslední hřebíček do jejich rakve zabil opět hráč zápasu Tomáš Konotek, který dal svoji čtvrtou branku a ukončil jihočeské trápení.