15.09.2012, Matěj Mayer

JUN: CEB - KLA 3:1 - Jihočeši se radují z prvního vítězství!

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo Českých Budějovic si ve 4. kole sezony konečně připíše do tabulky tři body za vítězství. V sobotním utkání přehráli svěřenci trenéra Milana Kupky Kladno. Jihočeši rozhodli utkání v poslední třetině, když se jim podařilo vstřelit dvě branky. Nejaktivnější řadou českobudějovických byla první lajna Záhora - Švihálek - Rousek, která se postarala o dvě branky domácích. Tomáš Rousek si připsal dva body (1+1).

První okamžik utkání, který stál za pozornost, se udál ve 13. minutě. Tomáš Rousek ve středním pásmu poslal pas na Záhoru, přihrávka prošla sice pouze se štěstím, ale Martin Záhora poté jel sám na brankáře a parádním blafákem do bekhendu poslal domácí do vedení.

Další zajímavé okamžiky v první dvacetiminutovce se už neudály. Pozornost diváků si ale přeci jen vysloužila ještě jedna akce. To když Martin Záhora přistrčil puk Michalu Švihálkovi a ten jen těsně přestřelil Exnerovu branku.

Další třetiny byly na šance rozhodně bohatší. Hned na začátku druhého dějství měli domácí možnost dvojnásobné přesilové hry 1:10. Nic zajímavého ale nevytvořili, k vidění byly pouze tři střely obránce Lukáše Kříže.

Ve 26. minutě měli hosté velkou šanci vyrovnat. Sám na brankáře Davida Gábu se totiž řítil Martin Gottlieb, ale bohužel pro Kladno mířil těsně vedle branky.

O pár sekund později mohli naopak domácí skóre navýšit, ale přiťuknutí Emila Švece Martinu Brabcovi brankou neskončilo. Stejně tak dopadla další velká šance v podání Švihálka. Agilní Tomáš Rousek chytře uvolnil přihrávkou zpoza branky Michala Švihálka, jehož pokus zlikvidoval Jiří Exner.

V jednatřicáté minutě mohl vyrovnat nejaktivnější útočník Kladna Fiala, ale jeho dobrá individuální akce brankou ještě neskončila. Reparát ale přišel v čase 35:18. Martin Fiala se vřítil do útočného pásma a přesnou ranou nad lapačku překonal Davida Gábu.

Vyrovnaný stav na začátku třetí třetiny nevydržel dlouho. Už v čase 42:32 dostal Luboš Rob od Václava Paška přihrávku za obranu a s přehledem a lehkostí pověsil puk pod horní tyčku.

Pojistku pak ještě domácí přidali zhruba uprostřed poslední části. Michal Švihálek oplatil Tomáši Rouskovi geniální přihrávku zpoza branky a další pohledná akce první lajny Jihočechů konečně skončila v brance.

Poslední důležité okamžiky utkání opět patřily domácím. V 54. minutě poslal Pavel Kolařík do samostatného úniku Michala Švihálka, ale ten na Exnera nevyzrál ani nadvakrát. Těsně před koncem mohl ještě navýšit skóre Václav Pašek, ale z jeho aktivního pohybu v brankovišti Kladna byla pouze tyčka.