03.12.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB - KOM 3:2p Otočený zápas

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorský tým HC České Budějovice zvítězil na domácím ledě v prodloužení nad Kometou Brno 3:2. Zápas se vyvíjel lépe pro Kometu, která v zápase vedla již 2:0. Jihočeši ovšem dokázali zabojovat a podařilo se jim do konce hrací doby vyrovnat a vynutit si prodloužení. V tom se jim povedlo využít přesilovou hru a připsat si tak druhý bod na své konto. Hvězdou zápasu byl domácí brankář Pavel Kantor, který se ukázal ve výborném světle a pochytal velké šance Komety.

První třetina nepřinesla skvělou podívanou. Obě mužstva se snažila hrát, ale na domácích bylo vidět, že musí bodovat a nemají lehkost na svých holích. Dříve se rozkoukala Kometa. Dostávala se před Kantora, ale ten si poradil s šancí Šafránka i Stehlíka. Českobudějovičtí se rozehrávali pomaleji. První branku tak dala Kometa. Z rychlého protiútoku Branislav Jankovič nastavil hůl do Káňovi přihrávky a Kantor se již nestačil přesunout. Jihočeši měli svoji největší šanci v oslabení. Nejprve se do přečíslení dostal Ježek a Rousek, ale Rouskovi klička nevyšla. V dalším oslabení se až před Baruse dostal Sedlák, ale jeho pokus o blafák Barus vystihl a vytrčenou hokejkou mu puk vyrazil. Domácím se tak v první třetině vyrovnat nepovedlo a Kometa vedla 1:0 po zásluze.

Druhá třetina byla herně lepší než ta první. Domácí se ihned po úvodním buly usadili před Barusem a snažili se vyrovnat. Barus si však se všemi pokusy věděl rady. Pokud byla Kometa pod tlakem, tak jednoduše vyhazovala puky na icing. Jihočeši tlačili a Barus odolával. Když už domácí docílili branky, tak ji rozhodčí neuznali. Jak to bývá, nedáš - dostaneš. Kometa vstřelila svoji druhou branku. Branislav Jankovič stál před Kantorem a dostal se k němu puk, zrovna, když Kantor bokem stál u opačné tyčky. Jankovič tak bez problému trefil prázdnou branku. Téměř z protiútoku se domácím podařilo dát konečně vytouženou branku. Jejím autorem by Tomáš Rousek, který se dostal až před Baruse a překonal ho. Pak domácí opět byli aktivnější, ale branka nepadla. Při jedině přesilovce ve druhé třetině jeli domácí dokonce tři na jednoho, ale Jáchym místo přihrávky zakončoval sám a Barus jeho střelu chytil. Po dvou třetinách chyběl domácím na Kometu stále jeden gól.

Ve třetí části hry vrcholila snaha domácích o vyrovnání. Opět si velmi aktivně počínali ve vlastním oslabení, kde Kometě nic nedovolili.Ovšem ani jim se přesilovka zrovna nevyvedla a v jejím závěru je podržel Kantor, který se vrhl do střely Křivohlávka a tím zabránil jisté brance. Domácím se podařilo vyrovnat v půlce třetiny, Aleš Ježek dostal na modrou čáru přihrávku přes celé hřiště od Jáchyma. Jeho prudká střela skončila v brance. Další šance domácíhc měli Marek a Rousek, ale Barus byl vždy na místě a jejich pokusy zlikvidoval. Přesně na začátku poslední minuty třetí třetiny se nechali hosté vyloučit a domácí tak měli možnost přesilové hry v závěrečných sekundách utkání. Nic velkého ale nestihli a tak byl po šedesáti minutách stav vyrovnaný 2:2.

Prodloužení domácí zahájili hrou čtyř proti třem a měli tak značnou výhodu. První nebezpečná střela byla z hokejky Bohumila Janka ve třicátéšesté sekundě prodloužení. Po vypuštění hráče hostí na led se vzápětí vyfauloval další, takže pro domácí tu byla další možnost hry čtyř proti třem. Tu už se jim využít podařilo. V probíhající druhé minutě prodloužení ukončil utkání skvělý reakcí po Dietzově střele Lukáš Sedlák. Stanovil tak konečný stav na 3:2.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Utkání jsme chtěli rozehrát na čtyři útoky a tři obrany, ale zřejmě to byla špatná volba. Nedostali jsme se do takového tempa, jaké jsme si představovali. V první třetině nemělo Brno moc herně navrh a my jsme inkasovali po naší individuální chybě. Ve druhé části jsme si vytvářeli tlak, ale stále nás trápí koncovka. Vytvářeli jsme si územní tlak, ale chybí nám větší tlak do branky. Z našeho náporu Brno dalo druhou branku. Kluci se zvedli a dokázali jsme zápas dovést do prodloužení a tam přidat i třetí gól.