07.03.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - KOM 4:3sn - Jihočeši vybojovali dva body

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorský tým odehrál další utkání na domácím hřišti v Budvar aréně proti Kometě Brno. Utkání měli lépe rozjeté hosté a na začátku třetí dvacetiminutovky se radovali z poměrně klidného vedení 3:0. Pak se ale začali dít věci. Ve 47. minutě zavelel k obratu Švihálek a o dvě minuty později přidal další branku Kolařík. Dvanáct sekund před koncem zachránil domácí při hře bez brankáře Semrád. Bonusový bod si nakonec v nájezdech připsali Jihočeši, díky Lukáši Sumerauerovi, který navíc v utkání i na jednu branku přihrál.

První třetina utkání byla vyrovnaná, ale jako první se už v čase 2:57 prosadili hosté. Po přihrávce Křivohlávka tvrdě napálil puk Petr Štindl a propálil Kantora. V dalším průběhu stály za pozornost hlavně rány Heřmana a Dietze. Ten pálil při přesilové hře od modré čáry, ale jeho ránu brankář Strmeň zblokoval. Po první třetině byl stav mírně nezasloužený, protože hra byla vyrovnaná - 0:1.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl vyrovnaný. Hrál se rychlý hokej s mnoha šancemi. Postupně se ale režie hry dostávala do rukou domácích. Hned v první minutě třetiny trefil tyčku domácí forvard Jakub Marek. V další šanci se objevil ve 28. minutě Aleš Ježek, který chytře tečoval Jáchymovu střelu, puk ale nakonec mířil vedle. Ve 31. minutě dorážel vyražený kotouč Tomáš Rousek, ale také neúspěšně. K šanci se dostali i hosté, ale Zemánek v ní neuspěl a poté byl za vzájmenou potyčku vyloučen. Největší šanci zápasu měl ve 34. minutě Aleš Ježek. K tomu se odrazil kotouč, když číhal před odkrytou brankou, gólman hostů však stihl včas do dráhy střely vložit hokejku. Když už diváci na konci třetiny odcházeli z hlediště, padla překvapivá branka. Do té doby téměř neviditelní hosté protlačili sekundu před koncem puk za Kantora. Autorem branky byl Roman Jurák.

Do třetí třetiny vstoupili domácí odhodláni ještě něco s utkáním udělat. Ale naopak - inkasovali. Tvrdou ranou od modré čáry se zapsal do střelecké listiny Štěpán Koukal. Domácí to ale ještě více nakoplo a ve 47. minutě dokázali svou převahu vyjádřit i gólově. Z levé strany Strmeně překonal Michal Švihálek. O dvě minuty později na něj navázal obránce Pavel Kolařík, který dělovkou od modré přiblížil domácí k vyrovnání. Domácím se však dlouho vyrovnat nedařilo. Třicet sekund před koncem základní hrací doby si České Budějovice odvolali brankáře a zkoušeli hru v šesti. A vyplatilo se. Dvanáct sekund před koncem doslova procpal puk do branky Komety Martin Semrád a zařídil prodloužení.

V prodloužení se nikdo do žádné velké šance nedostal a tak přišli na řadu samostatné nájezdy. Začínali hosté, při prvních třech nájezdech byli však úspěšnější brankáři. Pak se konečně prosadil Radim Heřman, ale na to navázala úspěšným nájezdem i Kometa. Poté se k nájezdu rozjel Lukáš Sumerauer a rozhodl o zisku bonusového bodu pro domácí.