05.01.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - KOM 4:6 (1:0) - Kometa byla nad síly juniorů

Stejně jako v pátek, tak i v sobotu se juniorka představila na druhé ledové ploše v Budvar aréně. Dnes svedla souboj s brněnskou Kometou. Jihočeši prohrávali již 1:5, pak se ale dotáhli na jednogólový rozdíl a o drama bylo postaráno. Závěr utkání základní hrací doby ale bohužel patřil Brňanům. V nadstavbě se poté trefil Michal Silný, který tak svému týmu přisoudil alespoň bod.

Brněnští hokejisté na soupeře vlétli z jejich pohledu naprosto ideálně. Po necelé minutě a půl se z dorážky po Malého střele nezmýlil Vojtěch Kadlic. Hra se poté přelévala ze strany na stranu. Na té brněnské pak padla vyrovnávací branka. Za domácí se jako první přesně trefil Pavel Novák. Brněnští po inkasované brance obstřelovali českobudějovickou svatyni, což se jim vyplatilo i podruhé. Nastala podobná situace jako při první trefě Komety - střela od modré, puk se dostal k útočníkovi, jmenovitě k Marku Minárikovi, a hosté byli opět ve vedení. Od hráčů v modrých dresech to ale ještě v úvodní dvacetiminutovce nebylo vše. Necelé dvě minuty před jejím koncem dostal parádní přihrávku před odkrytou svatyni Petr Krejčí, jenž neměl práci nikterak těžkou.

Na pohodlný čtyřbrankový rozdíl zvyšoval na začátku druhé periody, a dokonce ve vlastním oslabení, opět Marek Minárik. Modrobílí ještě lepší nástup do prostředního dějství potvrdili o chviličku později, když se mezi přesné střelce zápasu přidal také Erik Meluzín. Motor se po páté inkasované brance nadechoval k velkému obratu. Na 2:5 nejprve snížil Jakub Čížek, vzápětí se prosadil také Matouš Masopust a už to bylo jen o dvě branky. Velkou naději do třetí třetiny pak vystřelil Aleš Řezáč, který ujel soupeřům v oslabení, načež neměl s překonáním brněnského brankáře problémy - 4:5.

Po příchodu z kabin byla znát na českobudějovických hráčích snaha dotáhnout vyrovnávací jízdu do konce. To se bohužel pro Motor nepodařilo. Ve čtyřicáté sedmé minutě nahodil kotouč od modré Stanislav Svozil a jeho pokus doskákal až za Dvořákova záda. Přidat sedmou gólovou trefu Komety mohl Martin Snášel, jenže přihrávku, jež dostal přímo do mezikruží, nevyužil. O srovnání se v závěru pokoušeli ještě domácí útočníci Jakub Čížek a Aleš Řezáč. Ani jednomu z nich se ale do střelecké listiny zapsat napodruhé nevyvedlo. Modrobílí tedy měli jistotu tří bodů, ještě byl ve hře jeden za nadstavbu.

Minutu a čtyři vteřiny po odehrání hry ve třech proti třem se dostal do samostatného úniku Michal Silný, který zaplněnému ochozu na druhé ledové ploše Budvar arény předvedl krásnou kličku do forhendu a jako správný kapitán svému týmu vystřelil bonusový bod.

Martin Štrba (České Budějovice): Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Bohužel Kometa dala ze svých šancí více gólů. Celkově musíme být spokojení. Rodiče jsou spokojení, hráči také. Bohužel se to v základní hrací době nepovedlo, ale bod v prodloužení jsme si zasloužili. Chtěl bych hráčům za dobrý výkon poděkovat.