10.12.2010, Matěj Mayer

JUN: CEB - LIB 2:3p - Jihočeši uhráli doma nakonec pouze bod

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorský tým HC České Budějovice nedokázal zvítězit v domácím utkání na ledě Budvar arény v souboji s Libercem. Českobudějovičtí dostali branku již v prvních třech minutách a v sedmé minutě dokázali vyrovnat. V polovině zápasu poslal Jihočechy do vedení Jakub Marek. Vedení ale díky chybě brankáře ztratili a utkání šlo nakonec do prodloužení. V něm se po 26. sekundách trefil liberecký Říha a zařídil druhý bod pro hosty.

Utkání začali hosté z Liberce úvodním gólem. Hned v čase 2:32 se prosadil bleskovou střelou z mezikruží Daniel Skalický a poslal Liberec do vedení. O čtyři minuty později dokázali domácí vyrovnat. Tvrdá střela Tomáše Rouska prošla až za Jelínka a mohlo se začít od znova. Další branka už v první části ale nepadla. Za pozornost stála pouze šance Martina Semráda z 15. minuty. Domácí obránce ujel v oslabení a střelou mezi dvěma obránci trefil horní tyč branky Liberce. O minutu později chyboval v rozehrávce brankář Liberce Jelínek a okamžitě byl střídán za Alexu. Pak už se do konce třetiny nic důležitého nestalo.

Hned na začátku třetí třetiny trefili domácí opět tyčku. Tentokrát po tvrdé ráně Dietze od modré čáry. Ve 28. minutě byl v šanci liberecký Kedršt. Snažil se být důrazný, ale puk za Kantora nedostal. O minutu později pálil od modré čáry domácí Předota. Rána Alexovi sice propadla, ale pak mířila těsně vedle jeho branky. V polovině utkání padla vedoucí branka. Po chybě Liberce v rozehrávce se ránou pod horní tyč prosadil Jakub Marek a poslal tak České Budějovice do vedení 2:1. Po této brance si hosté vzali Time - out. Těsně před koncem druhé části se strhla u branky Liberce potyčka, kterou rozhodčí neposoudil zrovna šťastně. Výrazně aktivnějšímu hráči Liberce dal 2+2 minuty a českobudějovickému Seidlovi 2+2+2. Nakonec tato přesilová hra žádné výraznější ovlivnění zápasu nepřinesla. Po druhém dějství byl stav 2:1 pro domácí borce.

V úvodu třetí třetiny si ale vybral slabší chvilku domácí brankář. Puk vyhozený z půlky hřiště nedokázal přikrýt lapačkou a jeho chybu potrestal Daniel Miškovský, který jen doklepl puk do sítě. Vyrovnávací branka přišla hned na začátku třetí dvacetiminutovky a od té doby se žádné větší šance nerodily. Zajímavým momentem byla 53. minuta, kdy domácího Sumerauera ošklivě fauloval jeden z hráčů hostí a domácí útočník do něj píchl holí, za což dostal trest do konce utkání. V posledních okamžicích utkání nikdo výraznou převahu neměl a tak se utkání muselo rozhodnout až v prodloužení.

V prvních sekundách prodloužení měl velkou šanci Aleš Ježek, ten dostal přirávku před Alexu a bleskově vypálil. Liberecký brankář ale puk vyrazil a ihned z protiútoku zápas Liberec rozhodl. Michal Bulíř našel před brankou najetého obránce Jiřího Říhu a ten utkání svou trefou rozhodl.