14.09.2019, Petra Bicková

JUN: CEB - LIB 3:2 - Juniorka má první výhru! Doma zdolala Liberec

Čtrnáctého září se v Budvar aréně odehrálo čtvrté kolo turnaje O pohár DHL. Domácí Motor přivítal na svém ledě tým Bílí Tygři Liberec. České Budějovice měly na svém kontě po třech kolech jeden bod, ale žádnou výhru. Proti Liberci se jim podařilo vyhrát a připsaly si tak první tři body do tabulky.

Začátkem první třetiny byly České Budějovice aktivnější, hrálo se spíše v obranném pásmu Liberce. Motoru se však nedařilo překonat brankáře Krále a proměnit tak své šance. V desáté minutě se ke kotouči dostal liberecký útočník Dominik Šeliga, který dostal puk za brankáře domácích Marka Dvořáka a poslal tak Tygry do vedení 1:0. V závěru třetiny hrál Motor dvojnásobnou přesilovou hru a měl šanci stav do konce první třetiny vyrovnat. To se mu podařilo sekundu před koncem třetiny. Trefil se Vojtěch Krcho, kterému na hůl přihrál Matouš Masopust. Na poslední chvíli byl tedy stav pro první třetinu vyrovnaný 1:1.

Do druhé třetiny vstoupily České Budějovice aktivněji. Motor se pohyboval spíše v obranném pásmu soupeře, ale nepodařilo se mu dostat puk za záda libereckého brankáře. Motor se dostal do vedení až ve vlastním oslabení, kdy byl vyloučen Lukáš Pavlát za držení protihráče. Domácí využili špatné rozehrávky ze strany Tygrů, kotouč získal Jakub Novák, který našel volného Hrakholskyho, ten akci zakončil a poslal Motor do vedení. Po pár minutách přišlo další oslabení. Vojtěch Doktor byl vyloučen za faul loktem. Domácím se dařilo dobře vyhazovat, a tak brankář Motoru Marek Dvořák nemusel tolik zasahovat. Motor si závěr druhé třetiny pohlídal, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Do třetí třetiny opět vstoupili aktivněji domácí a nepustili soupeře k žádné větší akci. Až po vyloučení libereckého útočníka Jana Křepelky měli Tygři příležitost na srovnání ve vlastním oslabení. Tentokrát špatně rozehráli domácí, ke kotouči se dostal liberecký Dominik Šeliga, který jel sám na branku, ale díky skvělému zákroku domácího brankáře neproměnil. Domácí se ale rychle oklepali z této situace a povedlo se jim přesilovou hru využít. O dvoubrankový gólový náskok se postaral Aleš Řezáč. Další velká šance Motoru přišla po krásné kombinaci Michala Silného a Aleše Řezáče, kdy se dostali do přečíslení dva na jednoho. Král ale střelu Silného vyrazil betony. V 56. minutě se Tygrům ještě podařilo snížit a postaral se o to Luka Vodlan. Liberec zkoušel stav vyrovnat a odvolal Krále, který se dlouho nemohl zdržet na střídačce kvůli vyloučení libereckého hráče Jana Křepelky za nesportovní chování. Stav utkání byl tedy 3:2 a Motor mohl slavit první výhru.