17.12.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - LIB 5:2 - První výhra v nadstavbové části

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice po sérii čtyř proher konečně zvítězili. Na domácím ledě byl jejich soupeřem tým Liberce. Jihočeši rozhodli utkání už v první třetině, kdy vsřelili tři branky. Soupeř sice dokázal snížit na 3:2, domácí si však své vedení pohlídali a v závěru dokonce vstřelili technický gól. Pro České Budějovice je to první výhra v nadstavbové části soutěže. První letošní branku za juniorské mužstvo dal Radek Seidl.

Do zápasu vstoupili lépe Tygři. Ti nepustili domácí více než dvě minuty z obranného pásma. Ovšem, když se Jihočeši poprvé osmělili, tak z toho hned byla branka. Seidl našel ideální přihrávkou dobře najetého Bohumila Svobodu a ten jen šikovně nastavil hokejku a puk skončil v brance. Vzápětí měl ještě šanci Babka a po něm ještě dorážel Švec. Tygři zahrozili hned z protiútoku, když střelu Čechury Bláha vyrazil betonem mimo. Hrál se rychlý a útočný hokej, který se musel líbit. Na jedné straně měl šanci Babka, ale zklouzl mu puk. Hned na druhé straně se před Bláhou zjevil úplně sám Urban a Bláha domácí podržel. Opět rychlý protiútok a druhá branky domácích. Erben našel volného Radka Seidla a ten k tyči zvýšil na 2:0. Tempo hry nepolevovalo a hrálo se před oběma brankami. Třetí branku domácích dal Stanislav Erben, ktreý tečoval lehké nahození obránce Štěpána. Když už to vypadalo, že domácí udrží svůj náskok, hráli Tygři první přesilovku v zápase a dokázali ji rychle proměnit. Daniel Miškovský se dostal k odraženému puku před Bláhou a poslal ho do sítě. Pěknou přesilovku sehráli i domácí, ale výsledkem byla jen tyč po střele Trummera. Jihočeši tak vyhráli první třetinu 3:1.

Do druhé části hry opět vlétli lépe hosté. Hned v úvodu byl vyloučem domácí hráč a Tygři ihned trestali. Od mantinelu si sjel Daniel Miškovský a trefil po ledě přesně ke vzdálenejší tyči. Hosté pak dál útočili a vyrovnání viselo ve vzduchu. Šance měli Jánošík, Bittner a znovu Miškovský, který chtěl podobný kousek zkusit i u druhé tyče, ale Bláha si již dal pozor. Jihočeši z nenápadné akce dali čtvrtou branku. Trummer našel najetého Tomáše Rouska, který obehrál obránce a šel sám na branku. Jeho střeli Sobotka vyrazil, ale Rousek pohotově dorazil puk do branky. Tygři dál pokračovali v nátlakové hře na domácí a ti raději vyhazovali puk. Postupně se dostávali více do hry a hráli více před Sobotkou. Pak hráli hosté další přesilovku a pro domácí to byl stav nebezpečí. Tentokrát se dokázali ubránit a tak zůstal i stav po dvou třeinách 4:2 pro domácí. I druhá třetina byla pohledná a plná šancí.

Teprve při vstupu do třetí části se domácí poučili a výrazně zlepšili vstup do zápasu. Snažili se útočit a nečekat na to, co Tygři předvedou. To jim dlouho nevydrželo, Tygři se ujali aktivity a usadili se před Bláhou. Jihočeši se pokoušeli o rychlé kontry, ale většinou z toho bylo zakázané uvolnění. Šancí na obou stranách moc nepřibývalo, k vidění bylo hodně nepřesností, které pramenily z přílišné snahy. Bláha byl přeci jen v permanenci více a musel likvidovat střely Vlacha a Šimka.Tygři se snažili dát kontaktní branku a přiblížit se ve skóre domácím. Měli sice častěji puk na hokejkách, ale šancí nepřibývalo. Blížil se konec zápasu a domácí drželi puk za Sobotkou. V poslední minutě se Tygři přeci jen dostali do útočného pásma. Během hry odvolali brankáře, ale Jakub Babka se dostal s pukem do útočného pásma a tam byl faulován. Rozhodčí uznali technický gól a tak Jihočeši konečně v nadstavbové části vyhráli.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice): V první třetině jsme dali tři branky, což bylo dobré. Na druhou stranu jsme nechali soupeře se dostávat do velkých šancí a proto jsme si také už v první třetině vzali oddechový čas. Snažil jsem se klukům připomenout, jak by měli bránit, ale chyby se opakovaly. Ve druhé třetině potrestal Liberec naše vyloučení a stáhl na 3:2, ale pak naštěstí pro nás dal důležitý gól Tomáš Rousek na 4:2. Ve třetí třetině jsme hráli zodpovědně dozadu a už jsme neměli tolik střel a šancí. Dařilo se nám nepouštět soupeře do vyložených šancí a do přečíslení. Závěr utkání jsme zvládli a jsme rádi, že jsme před vánoční přestávkou dokázali zvítězit. Mělo by nám to pomoci ke zklidnění, abychom byli připraveni na další část soutěže v lednu.