01.03.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB _LIB 5:2 Vítězné loučení z domácím ledem

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali v posledním zápase základní části na svém ledě porazit Liberec 5:2. Největší zásluhu na výsledku ná střelec tří branek Marek Vaniš. Jednu branku vstřelil v oslabení, druhou při plném počtu hráčů a třeti, když proměnil trestné střílení. Junioři se tak po nevydařené sezóně důstojně rozloučili s domácí arénou. Teoretická šance na postup do play-off ještě stále žije.

V utkání šlo hostům o postup do play-off a domácím o čest. Hosté šli také do vedení a to, když bleskově využili přesilovku pět na tři a od modré se trefil Jan Kulda. V pokračující přesilovce se rozvlnila síťka ještě jednou, ale tentokrát se radovali domácí. Marek Vaniš totiž proměnil svůj útočný výpad a vyrovnal. Pak se hrálo střídavě na obě strany, ale radovali se opět domácí. To se prosadil domácí střelec Stanislav Polodna. To byla poslední chvilka na ledě pro libereckého brankáře Jelínka, který byl střídán Pyrochtou. Hosté zahrozili Filippim, který orazítkoval tyčku domácí branky. Průměrná první třetina tak skončila vítězstvím domácích 2:1.

Druhou třetinu zahájili domácí v početní výhodě. Tu se jim povedlo proměnit v další branku. Jejím autorem byl opět Stanislav Polodna, který prostřelil libereckého gólmana. Dál se hrál průměrný hokej, ale hosté začali být nervóznější a zbytečně faulovali. V půlce zápasu měl nadějnou šanci Sumerauer. Jel totiž sám na Pyrochtu, ale svůj blafák nedotáhl. Pak chodili častěji na hambu domácí a Liberec dokázal jednu přesilovku využít. Daniel Skalický tečoval puk před Hnízdilem a ten již nemohl nic dělat. Za několik vteřin se tentýž hráč opět řítil na Hnízdila, ale svoji kličku nedotáhl.V závěru třetiny ještě domácím zatrnulo. Domácí bek Klement totiž namazel libereckému útočníkovi, ale ten byl tak překvapen, že to nedokázal využít. Druhá třetina nevybočila z průměru, jen vyloučených přibylo na obou stranách více než bylo potřeba.

Třetí třetina nepřinesla žádnou změnu. Utkání se odvíjelo ve stejném tempo, jako v prvních dvou dějstvích. Vyložené šance nepřibývaly, ale počet vyloučených stále rostl.Větší snahu přeci jen vyvíjeli hosté, kteří chtěli vyrovnat.V cestě jim stál spolehlivý Hnízdil. Ovšem hosté se vyrovnání nedočkali. Naopak se radovali domácí, kteří vypadali, že utkání jen dohrávají. Zničeho nic se do přečíslení dostala dvojice Seidl a Vaniš. Radek Seidl skvěle našel Marka Vaniše a ten trefil odkrytou část branky. O pár vteřin později byl domácí hráč faulován při nájezdu a bylo nařízeno trestné střílení. K puku se postavil opět Marek Vaniš a završil tak svůj úspěšný večer třetí brankou. Domácí tak zvítězili 5:2.

Jan Trummer (HC České Budějovice): V Liberci jsem prohráli vyloženě po našich chybách, proto jsme se na to v úvodu zápasu soustředili. Z našeho obranného pásmo jsme hráli jednoduše. Soupeř rychle využil přesilovku pět na tři, ale Vaniš po krásné akci rychle vyrovnal. V závěrečné třetině jsme si vývoj zápasu pohlídali a dali jsme i další branky. Myslím, že to bylo pěkné, pohledné utkání s důrazem a my jsme byli v koncovce efektivnější.