08.09.2012, Matěj Mayer

JUN: CEB - LIT 1:2sn - Po druhém zápase maji junioři bod

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - První zápas juniorky HC České Budějovice na domácím ledě se značně zkomplikoval, kvůli problémům s elektřinou se start utkání odložil o hodinu později. Do utkání vstoupili lépe domácí díky brance Tomáše Rouska, to bylo však ze strany domácích vše. Po přestávce srovnal Řehoř a utkání museli nakonec rozhodnout až nájezdy. V nich byli šťastnější hosté a odvážejí si bonusový bod.

Druhé kolo nové sezony mezi Mountfieldem a Litvínovem začalo s hodinovým zpožděním, kvůli výpadku elektriky. Samotný zápas začal oboustranně hodně opatrně a na první vážnější akci se dlouho čekalo. Domácí se dočkali až krátce před koncem úvodního dějství. Při vyloučení Ejemena posunul Trummer puk na Tomáše Rouska, který navázal na dvě branky v posledním utkání A-týmu MOUNTFIELDU a otevřel skóre.

Severočeši odpověděli brzy po pauze. Na světelné tabuli svítil čas 21:55, když srovnal Ivan Řehoř. I po vyrovnávajícím gólu se hrál bojovný hokej. I díky třem přesilovkám v prostřední části měli převahu Litvínovští, ale ani jednu z nich nedokázali přetavit ve vedoucí branku.

Neudělat chybu. To byl hlavní cíl obou celků před druhou třetinou. V brankách drželi své týmy Bláha a Horák. Krátce před závěrečnou sirénou si hosté vyžádali oddechový čas, ale kýžený gól nepřišel, a tak následovalo prodloužení.

Jihočeši v něm měli výbornou příležitost k rozhodnutí. Vyloučen byl Ernst, ale ani při oddechovém času domácí trenéři nevymysleli nic, co by přineslo do domácí kabiny bod navíc. Musely tedy rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých si vítěznou trefu připsal Daniel Hora a zařídil Litvínovu výhru 2:1 po samostatných nájezdech.