07.11.2019, Marek Baloun

JUN: CEB-LIT 2:3sn - Jihočeši odolávali silovému hokeji až do nájezdů

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Dlouho měli junioři problém najít efektivní recept na silový hokej Severočechů. Sice skórovali jako první díky Hrubcovi a ve třetí třetině měli i trestné střílení, o vedení ale přišli a naopak museli skóre dotahovat. Nakonec se ale probojovali až do nájezdů, které však nakonec za vítězné považovat nemohou.

Budějovice se od začátku musely potýkat s jednou nepříjemností, kterou si na ně Litvínov připravil - silový hokej. Severočeši se nespočetně krát dostali do příležitostí právě díky síle, se kterou se protlačili skrz domácí hráče. Skóre zápasu ale otevřel v čase 7:40 Matouš Hrubec, když objevil skulinku, kterou Zajíček nedokázal vykrýt. Radost ale Motoru vydržela jen sedmdesát šest vteřin. Vojtěch Doktor si šel totiž sednout za svůj první faul kolenem na trestnou lavici a po jednatřiceti sekundách se radovali i hosté. Jiří Háva naprosto nechytatelnou střelou z první dokázal zamířit přímo nad Dvořákovo pravé rameno. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina opět přinesla gól na obou stranách. České Budějovice nejprve přišli o Vojtěcha Doktora, který byl po druhém faulu kolenem poslán do sprch. Litvínov si po minutě sice také musel jít odpykat trest a pokračovalo se tak ve hře 4 na 4, to ale Severočeši dokázali využít, když Lukáš Stehlík naprosto jednoduchou střelou Dvořáka propálil. Motor se pak dlouho trápil, ale nakonec si i on zapsal využitou přesilovku, když se v čase 36:44 procpal k dorážce kapitán domácích Michal Silný a v mele, která v hostujícím brankovišti vznikla, si někdo ze Severočechů srazil puk těsně za brankovou čáru - 2:2.

Třetí třetina i přes spoustu šancí branku nepřinesla. Motor měl po faulu na Šimona Masopusta možnost skórovat z trestného střílení, faulovaný hráč ale nic velkého nevymyslel. Na druhé straně byl velmi blízko Ondřej Dufek, když měl před sebou odkrytou velkou část Dvořákovy klece. Budějovický gólman se ale stačil roztáhnout a levou nohou odvrátil porážku. Zápas tak přes nudné prodloužení dospěl až do nájezdů, které dlouho nevypadaly pro Motor dobře. Pak sice Tomáš Pigl dal ještě týmu šanci na výhru, ale Vojtěch Kysela Dvořáka prostřelil a byl konec nadějím.

Luboš Rob, HC Motor České Budějovice: „Byl to vyrovnaný zápas, jak se říká, nahoru dolu. Měli jsme tam určité pasáže hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dělali hrubé chyby. Naštěstí jsme to přežili a hlavně jsme přežili pětiminutové oslabení. Třetí třetina, tam jsme to mohli překlopit na naší stranu, bohužel jsme nedali trestné střílení a v nájezdech byl Litvínov o ten gól lepší.“

Radek Mrázek, HC Litvínov: „Byl to jeden z těch slabších juniorských zápasů. Obě družstva nepředvedla nic extra, takže ta remíza byla spravedlivá a nájezdy, to už je loterie.“