19.01.2011, Miroslav Mayer

JUN: CEB - LIT 3:7 - Útočný koncert hostů

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorům HC České Budějovice vůbec nevyšel poslední zápas v základní části na vlastním ledě. Litvínov předváděl v zápase krásné technické kousky v plné rychlosti a domácí na něj nestačili. Skoro všechny góly padly z bezprostřední blízkosti branky, kde Jihočeši nestačili pokrývat hbité litvínovské útočníky. Dva body Jihočechů získal Lukáš Sumerauer.

V úvodu zápasu to vypadalo, že dlouhou cestu mají za sebou spíše domácí než Litvínov. Ten byl totiž mnohem pohyblivější a dravější. Domácí se dlouho dostávali do tempa. Než se domácí rozjeli, tak už prohrávali. Autorem prvního úspěchu Litvínova byl Jakub Matai. Pak se teprve ukázali i Jihočeši. Dvaktrát zahrozil Přibyl a pak ještě Sedlák. Pak přišla pro domácí tým pohroma. Nejdříve se nechal vyloučit Seidl. Po chvilce navíc Heřman faulovla zezadu a šel na pět minut plus do konce zápasu. Navíc po chvilcce vyhodil Ježek puk ven ze hřiště a dostal další trest. Hosté tak měli luxusní možonost přidat branku. To se jim povedlo až po delší době, ale přece. Druhou branku dal Jiří Mackal, který dorazil do branky puk odražený od mantinelu. I po skončení přesilovek byli Litvínovští lepším mužstvem. Paradoxně se domácím podařilo vyrovnat. Od modré pálil Stanislav Dietz. Litvínov to však nezastavilo. Před Kantorem vznikl zmatek, když domácí beci nebyli schopni vyhodit puk a Pavel Smolka po ledě překonal ležícího Kantora. Za domácí nejvíce zlobil Přibyl, ale branku nedal. V závěru měli ještě hosté tlak před Kantorem, ale již další branku nepřidali. První třetina patřila Litvínovu a domácí mohou poděkovat Kantorovi za vynikající zákroky, že skóre nebylo vyšší.

Nástup do druhé třetiny měl Litvínov skvělý. Hned po odehrané půlminutě se mohl opět radovat. Před brankou si v klidu zahrál Pavel Smolka a po ledě prohodil Kantora. Pro toho to bylo to poslední co na ledě zažil a odjel střídat. Do branky šel Bláha a dlouho mu čisté konto nezůstalo. Litvínov předvedl nádhernou kombinaci do zlaté helmy. Šrámek a Račuk si několkrát vyměnili v rychlosti puk, zesměšnili domácí obranu a Jakub Šrámek pohodlně zavěsil do odkryté branky. Hosté byli nadále lepší a jejich kombinace se musely líbit i domácím divákům. Postupně se rozehrávali i domácí a měli pár nesmělých pokusů a skórování. Na druhé straně musel ukázat Bláha, že i on umí chytal a předvedl krásný zákrok po střele Čejky z první k tyči. Vypadalo to, že Jihočeši sice vyrovnávají hru, ale na gól to stačit nebude. Dvě minuty před koncem třetiny hráli domácí první přesilovku v zápase a dokázali ji využít. Brankář Bláha rychle rozehrál na Jáchyma a ten si všiml, že většina Litvínovských šla střídat a na modré číhá Lukáš Sumerauer. Ten dostal přihrávku a jel sám na brankáře. Svůj nájezd bez problémů proměnil a dal domácím do třetí třetiny alespoň slabou naději.

Další branku mohl přidat domácí při další přesilovce, ale tentokrát svůj tlak neproměnili. Postupně si Litvínov hlídal výsledek a předvedl pár pěkných individuálních akcí. Domácí zápas nevzdali, ale vypadalo to, že na zvrat síly nemají. Vše se definitivně rozhodlo ve 48. minutě. Rozhodčí vůbec neviděl proč na ledě leží litvínovský hráč a vyloučil domácího Předotu. To se nelíbilo domácí lavičce a tak dostala ještě dvě minuty a hosté tak měli celé dvě minuty luxusní přesilovku. Povedlo se jim ji proměnit.Opět odražený puk a volný hráč před brankou. Tentokrát byl autorem branky Jiří Mackal. Tím definitivně pohřbil domácí naděje na to, něco s výsledkem udělat. Přesto se i ve třetí třetině domácí radovaliz branky. Jejím třetím střelcem se stal Josef Klement. Ovšem hosté chtěli mít poslední slovo tak přidali ještě jednu branku. Autorem byl Kryštof Kafan. Litvínov tak po zásluze vyhrál 7:3. Českobudějovičtí zápas nezvládli a po delší době předvel doma špatný výkon.