01.02.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - LIT 7:1 (0:1) - Junioři si zastříleli proti Litvínovu

Českobudějovičtí junioři vstoupili do zápasu přímo skvěle, když již v jedenácté minutě vedli o tři branky. Postupně během utkání si vypracovali vysoké vedení 6:0. Při tomto stavu se Litvínov poprvé prosadil, bylo to ale vše, čím se na jihu Čech v základní hrací době prezentoval. Budějovičtí nakonec přidali ještě jednu branku a zvítězili vysoko 7:1. V nadstavbě se pak při hře ve třech na obou stranách prosadili Litvínovští, odvezou si tak tedy alespoň bodový zisk.

Motor zaznamenal skvělý vstup do utkání. Ve čtvrté minutě ujížděl s kotoučem po křídle Vojtěch Krcho, který ho poté naservíroval na Františka Schwartze. Ten už měl práci lehkou. O chvíli později přišla druhý domácí branka. Vojtěch Krcho se dostal před branku, chvíli si počkal, následně vystřelil, přičemž rozvlnil až síťku za Zelenkovými zády. O dvě minuty později se prosadil tentýž hráč a v 11. minutě měl na kontě již skvělé tři body. Vojtěch Krcho tentokrát využil odraženého kotouče před brankou, s jehož doklepnutím neměl problém. Do konce periody poté bylo k vidění poměrně velké množství vyloučení, nikoliv však další přesný zásah.

Litvínov mohl snížit na úvod druhých dvaceti minut. Prokop Limanovský ujel domácí obraně, na poslední překážku, tedy Daniela Svobodu, si ale nepřišel. V podobné pozici se objevil také Vojtěch Kysela, nicméně ani on na domácího brankáře nevyzrál. Zmar v litvínovské koncovce pak potvrdil opět Kysela, jenž nedal ani svou druhou velkou šanci v rychlém sledu za sebou. Domácí tak trestali. Čtvrtou branku zapsal Václav Prospal díky povedené teči. A o chvíli později se radoval také Aleš Řezáč - 5:0. Do třetí periody tak Jihočeši za s komfortním pětigólovým náskokem v zádech.

A i v ní diváci na branku nečekali vůbec dlouho. Jan Tlačil stihl sáhnout do střely od modré čáry a bylo to o šest branek. A přeci jenom se dočkali také Litvínovští. Marek Berka dostal v přesilové hře nabito a prostřelil vše, co potřeboval. Záhy ale přišla bleskurychlá odpověď a poslední trefa ze základní hrací doby. Po Tlačilově střele se z dorážky prosadil pohotový Ondřej Vaculík. Motor se tak mohl těšit z vysoké výhry 7:1.

Ačkoliv se hrálo ve třech na obou stranách, nadstavba dlouho žádnou šanci ne a ne přinést. Pak ale dostal přihrávku do úniku Ondřej Baláž a svému týmu vystřelil alespoň jeden bod.

Martin Štrba (České Budějovice): Jsme rádi, že jsme potvrdili druhé vítězství. Dobrý tým se pozná, když udrží výkonnost a potvrdí předešlý dobrý zápas. Hra nebyla až taková, ale proměnili jsme hodně šancí, dali jsme hodně gólů. Chtěl bych klukům poděkovat za to, že jsme to zvládli.

Radek Mrázek (Litvínov): My jsme nenavázali na poslední dva domácí zápasy. Přijeli jsem s amatérským přístupem a trošku profesorským hokejem, neproměňovali jsme šance, dopouštěli jsme se zbytečných faulů. Zkrátka z naší strany špatný výkon.