11.12.2014, Matěj Mayer

JUN: CEB - OLO 3:7 - Motor nestačil na Jergla

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Nové trenérské duo měla na střídačce v domácím zápase s Olomoucí českobudějovická juniorka. Milan Kupka s Martinem Štrbou ale ze svých svěřenců nebudou mít příliš velkou radost. Hanáci měli celý zápas pod kontrolou a vyhráli pohodlným výsledkem 7:3. Za Olomouc si připsal hned šest bodů jediný hráč - Aleš Jergl (4+2).

Domácí mužstvo nastoupilo do utkání pod vedením nové trenérské dvojice Kupka – Štrba. Zápas se ale už od začátku nevyvíjel podle jejich představ. Hned v páté minutě skórovala Olomouc poprvé. Jergl prosvištěl kolem branky a stihl poslat nezištnou přihrávku kolem první tyče, kterou nekompromisně zužitkoval Matěj Pavlovský. Po další půlminutě musel Mazúch lovit puk ze své klece podruhé. Krátoška našel mezi kruhy postaveného Milana Ostřanského, který se prosadil ranou pod vyrážečku. Opět netrvalo dlouho a znovu se měnilo skóre. Ve 12. minutě vyslal Rašner do brejku Aleše Jergla, který předvedl blafák do bekhendu, při němž zasunul Mazúchovi puk mezi nohama do klece. Patnáctá minuta byla ve znamení dalšího gólu v síti Motoru. Šimon Beták se prodral kolem pravého mantinelu až před branku, obhodil si obránce a zamířil přesně. Domácí však nesložili zbraně a ještě před koncem prvního dějství zkorigovali stav utkání. Točíkova důrazná střela se odrazila od zadního mantinelu a pohotový Patrik Opava ji bleskově uklidil za záda Urbische. V poslední minutě mohly České Budějovice snížit dokonce na rozdíl dvou branek. Marek jel sám na bránu, ale orazítkoval jen pravou tyč.

Ve druhé třetině se Motor očividně zvedl. Najednou byla vidět velká snaha domácích hráčů a odhodlání něco se zápasem ještě udělat. Po necelých pěti minutách se aktivita domácím vyplatila. Tlak před brankou Urbische přetavil v kontaktní gól Michael Kutiš, který dorazil nepovedenou střelu Paška. Následně však převzali iniciativu hosté. V oslabení nejprve ujížděl sám na branku Rašner, poté ve velké šanci selhal i Krátoška. V polovině zápasu to zase na chvilku vypadalo na gól v síti Olomouce, ale střela Švece skončila na tyči a Rob také v úniku neuspěl. Místo toho si tedy vzal kotouč Aleš Jergl, přebruslil domácí beky a nadvakrát překonal Mazúcha. Stejný hráč ještě před závěrem druhé části završil hattrick. Při přesilové hře zamířil Aleš Jergl přesně pod horní tyčku a jeho tým vedl už 6:2.

Ve třetí třetině už bylo znát, že Motor s utkáním nic nezmůže, přesto se ještě domácím podařilo zápas mírně zdramatizovat. Velmi blízko ke gólu byl nejprve Rob, jenž si položil Urbische a protáhl svůj blafák tak, že na něj zívala jen prázdná klec. V poslední chvíli ale zatáhl za záchrannou brzdu Tomek a došlo tedy pouze na vyloučení. Byl to ale právě Luboš Rob, který v přesilové hře přesnou ranou z první pod horní tyčku překonal brankáře Olomouce. Rob mohl skórovat ještě jednou, a to když vystihl rozehrávku hostů a byl spolu s Paškem sám před brankou. Českobudějovická třiadvacítka ale zazmatkovala a jeho golfový úder dokázal Urbisch vyrazit mimo tři tyče. Domácí už se na nic nezmohli a tak skóre symbolicky uzavřel nejlepší hráč zápasu - Aleš Jergl. Ten se po Rašnerově přihrávce dostal do samostatného úniku a skvělým provedením blafáku nedal Mazúchovi žádnou šanci - 3:7.