25.02.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB - OLO 5:0 - Jihočeši byli v zápase lepším týmem

Č. B u d ě j o v i c e - Českobudějovická juniorka po delší době ukázala, že umí hrát hokej a že má v týmu mnoho kvalitních hráčů o kterých bychom mohli v budoucnu ještě slyšet. Tentokrát dokázali Jihočeši porazit na svém ledě Olomouc 5:0, když v zápase byli lepším týmem. Přesto se o výsledku rozhodlo až ve třetí části, kdy domácí pojistili vítězství dvěma brankami. V brance domácích zažil skvělou premiéru brankář David Gába, který vychytal první čisté konto a byl výraznou oporou.

Do utkání nastoupil poprvé v kariéře od úvodních minut za juniorský tým brankář David Gába a potvrdil, že je brankářem s talentem. Dařilo se mu úspěšně likvidovat snahy útočníků Olomouce. První třetina byla bojovná a hrál se útočný hokej. Soupeři se zdáli být vyrovnaní. Ve druhé půlce první části byli domácí přeci jen lepší a hlavně trojice Turek, Přibyl, Sekera měla pár zajímavých možností ke skórování. Za hosty měl největší šanci Ondřej Heža, který se prosmýkl přes obránce, ale sám před Gábou netrefil branku. Jediná branka v první části padla v přesilové hře domácích. Josef Klement střelou od modré čáry překonal po ledě brankáře Dusíka a domácí se ujali vedení v poslední minutě první třetiny.

Jestliže první část byla vyrovnaná, tak ve druhé třetině byli domácí sedmnáct minut jasně lepší. Od úvodních minut byli pány na ledě a snažili se o vstřelení branky. Hned po pěti minutách se to povedlo. Radim Heřman překonal Dusíka střelou mezi nohy po ledě. Jihočeši byli nadále při chuti a tlačili Olomouc před jejich brankáře. Z tlaku pak rezultovala i třetí branka domácích, kterou vstřelil Stanislav Erben. Šanci na čtvrtou branku pak zahodil Rousek, který jel sám na branku a trefil jen horní tyčku. Další velké šance měli Babka a Plašil, ale Dusík byl vždy na místě. Když se zdálo, že hosté jsou na kolenou tak povstali z mrtvých. Gába v domácí brance se stačil zpotit a musel předvést během tří minut tolik zákroků, kolik jich neměl za celou třetinu. Olomoučtí hráli jako politi živou vodu. Největší šance měli Heža a Haas a domácí ubránili svůj náskok jen díky skvělým zákrokům svého gólmana. Po druhé části tak vedli 3:0.

Na začátku třetí třetiny si obě mužstva neúspěšně zahrála přesilové hry. Dvě domácí šance měl Jakub Babka. Nejprve prudce střílel od modré a pak byl úplně sám před brankářem, jenže Dusík obě šance bravurně zlikvidoval. Jihočeši měli opět územní převahu a kontrolovali vývoj zápasu. Ubránili se i další přesilovce hostů, kde měl dvě šance Patrik Heža. Postupem času se hra začala kouskovat, což vyhovovalo spíše domácím. Skóre zápasu mohl opět navýšit Josef Klemet, který si najel před Dusíka, dostal přihrávku a z první trefil jen brankáře. Jihočeši se nakonec čtvrté branky dočkali. Střela Stanislava Erbena skončila v síti překvapeného brankáře Dusíka. Další branku Jihočechů dal Karel Plášil, který byl na konci kombinace a měl před sebou jen odkrytou branku. Českobudějovičtí tak zaslouženě vyhráli a vybojovali po delší době na svém ledě vítězství.

Vyhraj lístky na play off - otázka č. 3

3. Milan Gulaš hraje v létě rád golf. Ostatně mezi hráči HC MOUNTFIELD není sám. Jaký má handicap?

A: 21,1 HCP
B: 4,8 HCP
C: 8 HCP
D: 9,4 HCP

Aleš Krátoška, trenér HC České Budějovice: Dnes jsme se vyvarovali zbytečných chyb v obranném pásmu. Kromě dvou zahávání se v obraně neprojevila žádná chyba a to si myslím, že dnes rozhodlo. I našich pět branek je výsledkem naší kvalitní obranné hry. Branek mohlo být i více, ale jsem s výsledkem spokojen. Chci také pochválit brankáře, který podržel tým.