26.02.2011, Matěj Mayer

JUN: CEB - OPA 5:1 - Snadné vítězství juniorů

Č. B u d ě j o v i c e - Domácí HC České Budějovice přivítali v dalším kole NOEN extraligy na svém ledě Opavu. V utkání byli jasným pánem domácí a celou dobu si drželi pohodlný náskok. Zajímavé je, že juniorka dokázala vstřelit branku jak při hře pět na pět, tak při přesilové hře (3) a v oslabení. Nejlepším hráčem domácích byl mladý útočník Michal Švihálek, kterému scházelo jen větší štěstí k dovršení hattricku (2+1).

První třetina 57. kola NOEN extraligy juniorů patřila domácím. Už v čase 2:50 lovil brankář Opavy puk ze své sítě. České Budějovice hráli přesilovou hru a Lukáš Sumerauer posunul puk na modrou čáru, kde stál Martin Semrád. Ten udělal dva kroky vpřed a přesnou střelou propálil Trenčana. Domácí tlačili dál a dostávali se do velkých příležitostí. V čase 13:18 byli současně vyloučení dva hráči Opavy a tak mohli domácí hrát dvojnásobnou přesilovou hru. Hned po 40. sekundách se červené světlo za brankou Opavy rozsvítilo podruhé. Michal Švihálek se vrhl na vyražení puk a poslal ho do sítě. O chvíli později mohl ještě navýšit vedení Radek Seidl, ale jeho pokus nebyl úspěšný. V 17. minutě hráli 18 sekund pět na tři i hosté. Do velké šance se dostal Petr Seidler, ale Hrubec se stihl včas přemístit a zmařil jeho šanci. V první třetině byli jednoznačně lepším mužstvem domácí. Hosté dokázali zahrozit pouze v přesilových hrách.

I ve druhém dějství byli lepším mužstvem domácí. První velká šance přišla ve 27. minutě, kdy se sám na Trenčana řítil ve vlastním oslabení Jakub Marek, ale neuspěl. O dvě minuty později si českobudějovičtí vše vynahradili. Ježek našel najetého Michala Švihálka, který se dostal do úniku a Trenčana překonal chytrou střelou mezi betony. Ve 31. minutě se domácí prosadili dokonce v oslabení. Radim Heřman jel v rozmezí 20 sekund dokonce dvakrát sám na brankáře! Poprvé mu ještě puk uskočil, ale napodruhé už se nezmýlil a propálil Trenčana střelou k tyči - 4:0. Opava si poté vzali oddechový čas a ten jim možná pomohl. O tři minuty později totiž ujel domácí obraně Martin Křesťan a střelou k tyči překonal Hrubce. Po druhé třetině panoval stav 4:1 pro domácí HC České Budějovice.

Třetí třetina půspbila spíše dojmem, že se jen utkání dohrává. Největší šance na začátku třetiny měli Rousek a na druhé straně Seidler, ale ani jeden z nich neuspěl. V 51. minutě se dostali do přečíslení Sedlák s Heřmanem, ale ani jejich pěkná kombinace brankou neskončila. O chvíli později byl vyloučen hostující Rypar a nabídl tak domácím přesilovou hru. Možnost vstřelení branky si domácí vzít nenechali. Po střele Klementa vyškrábl Sedlák puk zpod Trečana a do prázdné branky ho chtěl uklidit Švihálek. Ten ale trefil pouze tyč a tak ho ještě musel zastoupit Radek Seidl a zvýšil na 5:1. O pár minut později propásl další šanci na zkompletování hattricku Michal Švihálek, který nedokázal trefit poskakující kotouč. V posledním minutách byla hra hodně vyhrocená a pustili se do sebe dokonce i Švihálek s brankářem Trenčanem. Utkání se pak již v klidu dohrálo a domácí si snadno udrželi vysoké vedení 5:1.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Čekalo nás bojovné utkání a to se také potvrdilo. Myslím si, že to tiž byla poslední šance Opavy, aby se dostali ze sestupových míst. Na začátku jsme využili dvě přesilovky a odskočili jsme na náš neoblíbený výsledek 2:0. V druhé části jsme přidali další branky a Opava už jenom korigovala. Jsem rád, že jsme to v klidu, bez zranění dohráli, protože Opava hrála v závěru utkání velmi nečistě.