11.10.2012, Matěj Mayer

JUN: CEB - PCE 6:2 - Českobudějovičtí smetli Pardubice šesti brankami

Č. B u d ě j o v i c e - Tak tohle se nečekalo. Českobudějovičtí si připisují svou dosud největší výhru v sezoně proti Pardubicím. Oba týmy na tom byly sice v tabulce zhruba stejně, domácí však čtvrteční utkání kontrolovali od začátku do konce. Definitivně hotovo bylo po konci druhé dvacetiminutovky, kdy bylo skóre 5:1 pro České Budějovice. V poslední třetině se prosadila obě mužstva jednou a konečný výsledek byl tedy 6:2. Nikdo z domácích bodově neexceloval. Dvě branky vyprodukoval Emil Švec.

Utkání NOEN extraligy juniorů začalo na branky velmi bohatou první třetinou. V desáté minutě se červené světlo za brankou Jeschkeho rozsvítilo poprvé. Emil Švec se trefil po nahrávkách Prokopa a Reiniše. Uběhlo něco přes dvě minuty a bylo vyrovnáno. O první trefu Pardubic se postaral Patrik Moučka. Českobudějovičtí si však chtěli vedení vzít opět na svou stranu a díky velké aktivitě se mohli radovat z dalších dvou branek. Postarali se o ně nejprve v 16. minutě obránce Karel Plášil a poté v čase 19:41 Martin Záhora.

Do druhé dvacetiminutovky tedy vstupovali domácí s vedením o dvě branky a také skvěle chytajícím brankářem Bláhou. Ten ve druhé třetině neinkasoval. Naopak brankář Pardubic musel po dvou zásazích domácím hráčů střídat. Ve 27. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Kevin Reiniš a něco po polovině zápasu vyhnal Jaschkeho z branky svou druhou brankou v zápase Emil Švec. Tyto branky dodaly domácím potřebnou jistotu a do třetí třetiny tedy mohli jít celkem v klidu.

Klid mohli mít hlavně díky stále bezchybnému Bláhovi. Na něj totiž mířilo celkem 44 střel! Ve třeří třetině inkasoval pouze jedinkrát a to z hole Jana Veselého. To bylo však ze strany Pardubic vše. Za České Budějovice naopak další branku přidal obránce Petr Janásek, pro kterého to byla premiérová branka v juniorské kategorii. Českobudějovičtí si připsali překvapivě vysoké vítězství 6:2 a získali po právu tři body.