23.11.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - PLZ 1:7 - Junioři doma podlehli ofenzivně laděné Plzni

Oproti pátečnímu duelu českobudějovickým juniorům zápas proti dalšímu ze západočeských soupeřů nevyšel. Proti plzeňské Škodovce Hanzalovi a Robovi svěřenci inkasovali hned sedmkrát. Jediným úspěšným střelcem domácího týmu se stal Jakub Čížek, který proměnil přesilovou hru pět na tři. Další zápas Jihočeši odehrají příští týden ve čtvrtek 28.11. v Mladé Boleslavi.

Devadesát osm diváků v Budvar aréně nevidělo dobré představení budějovických hráčů, a to už od samého začátku. Škodovka šla totiž do vedení už v páté minutě, když se po Pánkově přihrávce trefil Marek Kopic - 0:1. O šest minut později se navíc znovu trefila Plzeň, tentokrát v přesilové hře, když byl vyloučen Řezáč. Malák vypálil od modré a do jeho rány sáhl Tomáš Čermák, který nedal domácímu brankáři šanci - 0:2. Ke konci třetiny byla k vidění bitka mezi Krchem a Kolářem, kdy oba kohouti byli vyloučení až do konce zápasu. Po první třetině šli do kabin spokojenější hosté, kteří vedli po první periodě o dva góly.

A diváci viděli brzký gól i v druhé periodě, ovšem i tentokrát do sítě Motoru. Druhý gól v zápase vstřelil Tomáš Čermák - 0:3. A to nebylo vše od západočeského týmu, jelikož o minutu a půl později to bylo už o čtyři góly. Wajner našel volného Adama Ženíška, který propálil Dvořáka - 0:4. Pro Dvořáka to byla poslední akce v brance, poté přepustil místo Dominiku Ludvíkovi. Západočeši ale ve své aktivitě neustávali a další branku přidali v další početní výhodě. O svou druhou branku se postaral Adam Ženíšek po spolupráci s Čermákem - 0:5. Jihočeši se v tomto utkání prosadili jen jednou, a to v početní výhodě pět na tři. To se po Pouzarově pasu trefil Jakub Čížek - 1:5.

Třetí perioda přinesla ještě dvě branky, ale ty znovu padly do sítě budějovického týmu. Západočeši se prosadili i v oslabení. Daniel Kuchárik se dostal do samostatné akce a vrátil svému týmu pětigólové vedení - 1:6. Poslední branka v tomto utkání padla ve čtyřicáté deváté minutě, když se trefil Štěpán Říha - 1:7. Oba týmy si ještě zahrály početní výhodu, ovšem skóre se již neměnilo. Plzeň tak odjela z Budvar arény do svého města s vysokou výhrou a třemi body v kapse.