15.09.2018, Adam Pavlíček

JUN: CEB - SAL 5:4 (1:0p) - Skvěle! Junioři vyválčili proti Salzburgu hned čtyři body!

Budějovické juniory dnes nečekalo nic lehkého. Proti Salzburgu ale předvedli parádní výkon, když se po šedesáti minutách mohli radovat z výhry 5:4. Dařilo se jim i v prodloužení, ve kterém si po necelých dvou minutách zařídili i čtvrtý bod.

Domácí si vytvořili dobrou šanci již čtyři minuty po začátku utkání. Jan Janoch přečíslení dva na jednoho se svým spoluhráčem ale neproměnil. Veseleji ale bylo o čtyři minuty později, když Aleš Řezáč trefil kotouč přesně k bližší tyči a poprvé rozvlnil síťku za brankářem rakouského týmu. Vyrovnání záhy zařídil po samostatné akci Josef Eham. Minutu poté ujel do brejku Jakub Čížek, na rozdíl od pozdějších okamžiků nyní ale nedal. Po zbytek první třetiny už byly pozorné obrany obou týmů, a do následujícího dějství se tak šlo za stavu 1:1.

Od startu třetiny uběhlo pět minut, když se Jakub Čížek dostal k bekhendové dorážce, kterou neomylně poslal mezi Kolarzovy betony. A druhou dvacetiminutovku už ovládali pouze domácí hokejisté. Povedenou tečí pak navázal útočník Vojtěch Krcho a vzápětí se opět trefil pohotový Jakub Čížek, jenž se neomylně trefil z pravého kruhu a zapsal si druhou branku. Do utkání vrátil Salzburg Josef Eham. Salzburgský útočník si počínal dobře a tvrdě na brankovišti, což se mu vyplatilo. Vysoké vedení Českobudějovických necelou minutu a půl před koncem vystřelil Matyáš Grossmann, jenž se prosadil po rychlé akci s Šimonem Masopustem.

Skvělým zákrokem zastavil puk Daniel Svoboda, který zabránil Mykluchovi ve skórování. Následně se dva dvougóloví střelci - Jakub Čížek a Josef Eham - pokusili dovršit hattrick. V rozmezí čtyřicáté páté a čtyřicáté šesté minuty se ale ani jeden se svým pokusem neprosadil. K dramatickému závěrů posunul skóre Jason John Peterka. Peterka se skvěle prosadil ze samostatného úniku - 5:3. O jedinou branku to pak bylo těsně před koncem základní hrací doby. Oleksij Myklucha zblízka branky protlačil kotouč za Svobodova záda z bekhendové strany hole. V závěru pak ještě minul prázdnou klec Jakub Čížek, kterému se tak nepodařilo vsítit třetí branku. I přesto se ale mohl Motor radovat po výsledku 5:4 z tříbodové výhry.

A dařilo se mu i v prodloužení. Peterka inkasoval dvouminutový trest za podražení. A přesilovou hru pak proměnil Vojtěch Krcho, který sáhl do Doktorovy střely.

Martin Štrba (České Budějovice): Samozřejmě máme velkou radost. Myslím, že dneska to bylo o nás. Hráli jsme výborně, dodržovali jsme, co jsme si řekli. I při zisku toho bonusového bodu jsme přesilovku odehráli, jak jsme chtěli. Chci klukům pogratulovat a poděkovat, protože dnes předvedli parádní výkon.