24.08.2019, Marek Baloun

JUN: CEB - SCB 5:3 - O další vítězství se bojovalo do poslední minuty

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Turnaj „O pohár hejtmanky Jihočeského kraje" pokračoval dalším mezinárodním soubojem, když se budějovická juniorka potkala se švýcarským Bernem. Domácí se nechali v první třetině rozhodit, do druhé ale opět vstoupili jako jeden muž a zásluhou Aleše Řezáče, Michala Silného, dvougólového Jakuba Čížka a autora vítězné branky, Tomáše Hubaty, nakonec tým Helvetského kříže porazil.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí a do poloviny třetiny to byl velmi vyrovnaný zápas. Pak se ale Bernu podařilo otevřít skóre utkání když Ludvíka střelou z první po rychlé přihrávce Stöckliho propálil Dylan Pena-Triana. O tři minuty později přišla další rána, když si zmíněná dvojice role prohodila a byl to Yann Stöcklin, kdo se prosadil. To rozhodilo budějovické hráče natolik, že se do konce třetiny už nezformovali.

Do druhého dějství už ale Motor nastoupil nabuzen a v polovině utkání se mohl radovat ze srovnání. Nejprve v 29. minutě našel Jan Janoch volného Aleše Řezáče s odkrytou klecí, o dvě minuty později se pak krásnou bekhendovou kličkou z úniku prosadil Jakub Čížek. Skóre 2:2 ale vydrželo jen čtyři minuty. Bern totiž potrestal podražení od Adama Ryby a Joshua Fahrni poslal svůj tým na chvíli opět do vedení. Ta chvíle ale trvala jen minutu. Jakub Čížek se totiž dostal k odraženému puku a zapsal si na pažbu druhou čárku - 3:3.

Vyrovnaný stav tentokrát vydržel až do samého závěru utkání, kdy se v čase 57:10 zčista jasna prosadil Tomáš Hubata. Tomu se povedlo na vrcholku pravého kruhu schovat puk do klubka hráčů natolik, aby se odrazil od tyčky za záda Henauera. Švýcarům nezbylo nic jiného, než zavelet k vabanku a zkusit to v šesti. Ani to jim ale nevyšlo a Michal Silný 94 sekund před sirénou pojistil lobem do prázdné klece vítězství českých barev nad Helvetským křížem.

Jiří Hanzal (asistent trenéra Motoru): „Kluci si zaslouží obdiv, protože podle mě odehráli zatím nejlepší utkání v přípravě. Bylo tam taktické plnění, napadali tak, jak měli, na konci ukázali i srdíčko, když blokovali střely. Jsem strašně rád že kluci Švýcary přebruslili, čehož si asi vážíme nejvíc."