18.01.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - SLA 4:3p. - Junioři zdolali Slavii po bleskovém prodloužení

Budějovičtí junioři ztráceli v utkání již 0:2. Poté ale předvedli parádní obrat, když na kostce ve třicáté sedmé minutě svítilo skóre 3:2. Chvíli před koncem základní hrací doby ale Pražané stihli srovnat, tudíž se šlo do prodloužení, ve kterém po čtrnácti vteřinách rozhodl Pavel Novák, který tak zkompletoval hattrick.

Úvodní minuty zápasu patřily spíše Pražanům, kteří obstřelovali domácí Dvořákovu branku, ovšem v samém začátku se gólu nedočkali. Za domácí zahrozili Tlačil s Káníkem, když oba jeli do přečíslení dva na jednoho, které ovšem také zůstalo nezúročeno. Zhruba minutu poté už ale byla rozvlněna síťka poprvé a v radost propukli slávisté. Jan Bureš vložil hůl do nahození od modré a kotouč usměrnil přesně za brankovou čáru. Netrvalo to dlouho a hostující střídačka se radovala podruhé. Ve třinácté minutě se v přečíslení trefil Matěj Hasil, jenž jistě dorazil Labuzíkovu střelu. Za Motor pak odpověděl Pavel Novák, který se natlačil před branku a komfortní pozicí nepohrdl - 1:2.

Po pětadvaceti vteřinách mohlo být v druhém dějství srovnáno. Jan Tlačil nabruslil do pásma, načež kotouč odrazil jen od vzdálenější tyče. Následovala pasáž vyloučení na obou stranách, jenže početní výhody zůstávaly bez využití. Po polovině zápasu si o pozornost opět řekl Jan Tlačil, a navíc tentokrát byl o něco úspěšnější. Svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči, bylo tedy srovnáno - 2:2. Třicátá sedmá minuta nabídla trestné střílení po Hradilově faulu na Michala Silného. Penaltového pokusu se ujal Pavel Novák, který nedal Němečkovi ve slávistické brance šanci - 3:2. Jihočeši v utkání poprvé vedli, s čímž samozřejmě chtěli hosté něco udělat. Před odchodem do kabin o sobě gólově už ale vědět nedali.

A ve snaze o srovnání pokračovali slávisté i nadále. Vynutili si dvě přesilové hry, ani v jedné z nich se jim ale soupeřův náskok eliminovat nepovedlo. Zajímavým pokusem se prezentoval akorát Janča, nicméně prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Pražané mohli dokonce sami inkasovat, ale soupeři navýšit náskok nakonec nedovolili. Před brankou se opět zkoušel prosadit Jan Tlačil, jenže jen velmi těsně nedokázal Němečkův beton z bekhendu přehodit. Gólová a radost z vyrovnání přišly čtyřicet osm vteřin před sirénou. Matěj Hasil prokázal svou pohotovost a z dorážky nezaváhal.

Na řadu tedy přišlo standardní prodloužení, které nemělo dlouhého trvání. Na levém křídle nabral parádní rychlost Pavel Novák, jenž najel až před branku. Zde pak kotouč zvedl přesně do horního růžku a ani nyní nedal slávistickému brankáři příliš šancí. Českobudějovický útočník tak dokonal hattrick a vystřelil Motoru druhý bod.

Roman Fousek (České Budějovice): Dnes jsme odehráli dobré utkání. Prvních pět minut jsme se hledali, do utkání jsme se pak ale dostali. Měli jsme tlak do brány a myslím, že jsme byli lepší. Otočili jsme z 0:2 na 3:2, je tedy velká škoda toho závěru. Udělali jsme chybu v útočné třetině, kdy jsme propadli a ještě si nepohlídali hráče před brankou. Zaplať pánbůh alespoň za prodloužení, které jsme strhli na svou stranu. Přesto nás mrzí, že jsme to neuhráli za tři body.