ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.11.2015, Karel Svoboda

JUN: CEB-SLA 4:7 - V gólové přestřelce byli úspěšnější hosté

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V gólově bohatém utkání junioři Motoru tahali od konce první třetiny za kratší konec provazu. Ačkoliv se v průběhu zápasu dokázali přiblížit soupeři na jednogólový dohled, nakonec po individuálních obranných chybách inkasovali další branky a z dnešního zápasu vyšli bodově naprázdno.

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu poměrně aktivně a začátek opatrného zápasu byl opticky zcela vyrovnaný. V 8. minutě se ale ocitl slávistický útočník Martin Suda sám před domácí brankou a tváří v tvář brankáři Kváčovi se chladnokrevně nemýlil. Domácí tým byl po inkasované brance lehce zaskočený, nicméně dokázal si ve vyrovnaném průběhu vytvořit šance. Zejména akce Gumana a Klineckého volaly po vyrovnání. Zlomovým okamžikem první části hry se ukázala dvojnásobná přesilová hra Pražanů na konci třetiny. Nejprve Denis Heldák uvolnil Petra Tejrala, který nádhernou kličkou do forhendu nedal Kváčovi šanci. Vzápětí v pokračující klasické přesilovce dokázal tečovat Adolf Straka Valíkovu střelu od modré čáry za Kváčova záda.

Na začátku druhé třetiny se v přesilové hře dokázal gólově prosadit i domácí tým, když Radek Prokeš povedenou střelou vymetl pavučinku v Sochůrkově brance. O necelé tři minuty později ale vrátil na stranu hostí třígólový náskok Petr Josefus, který našel skulinku nad ramenem domácího brankáře. Po dalších třech minutách hry ale využil rychlého přečíslení domácího týmu Jan Marcilis. Na konci druhé části hry využili domácí další přesilovou, když Ondřej Šulek využil sraženou přihrávku Jakuba Šuhaje a našel volné místečko v horní polovině slávistické branky. Bohužel pro domácí tým, po další půlminutě využili slávisté menšího zaváhání v domácí obraně a vrátili gólem do šatny klid na své hokejky. Autorem pátého slávistického gólu byl Aleš Furch střelou z mezikruží nad Kváčovu lapačku.

Na počátku třetí třetiny vsítili Pražané v přesilové hře další branku, když střelu na bližší tyč precizně zacílil Jan Poruba. Sny domácího týmu o bodovém zisku v dnešním utkání pak v polovině poslední části hry definitivně roztrhal Filip Ječný, který po spolupráci s Martinem Sudou využil volného prostoru před domácí brankou ke vstřelení sedmé branky hostí. Brankový účet dnešního večera pak uzavřel domácí Jakub Šuhaj, jehož nahození zapadlo za záda slávistického brankáře. Ve zbytku utkání si Pražané již výsledek pohlídali a po zásluze si přibalili na cestu domů všechny tři extraligové body.

Ohlasy po zápasu
Milan Kupka (CEB): První třetina a chyby jednotlivců v ní nás v podstatě stály dnešní výsledek, protože dotahovat třígólový náskok je složité. Nám se to skoro podařilo, stáhli jsme stav zápasu na 3:4, ale bohužel vzápětí přišla další obrovská individuální chyba v našem obranném pásmu, kdy jsme soupeři dovolili vsítit další branku. Bohužel jsme tak prakticky ve třetí třetině začínali víceméně od začátku, co se týče gólového rozdílu. Soupeř byl samozřejmě velice kvalitní. Bohužel další velké individuální chyby nám znemožnily nepříznivý stav nějak otočit ba naopak. Soupeř dokázal naše chyby prostě potrestat. My musíme pracovat dál a tyto chyby se snažit odstranit a pokusit se další zápasy vyhrát a vylepšit naše nelichotivé postavení v extraligové tabulce.
Petr Novák (SLA): My jsme spokojení s tím, že jsme vyhráli, ale nejsme spokojení s tím, že jsme byli hodně vylučovaní a že jsme nebyli koncentrovaní v obraně. Čtyři góly často nedostáváme. Kluky jsme na to upozorňovali, že jsme čtrnáct dní nehráli zápas v důsledku reprezentační přestávky, aby koncentraci zlepšili, ale bohužel marně.
Sociální sítě

Před 120 lety se pravděpodobně narodil bývalý obránce Josef Doležal. V ČB hrál první 3 sezony historie klubu, soutěžní branku...

Vrchol sezony se blíží! Vstupenky na úvodní dvojzápas play-off 19. a 20. března můžete kupovat už teď, i když soupeře ještě...

Po 60 letech v bledě modrých dresech a na počest slavných předchůdců se povedlo porazit Litoměřice 3:1. Jak se vám zápas a vše...

Jak se vám líbil včerejší výjimečný zápas a speciální retro dresy? A nechali jste si podepsat klubové legendy, z nichž některé...