28.09.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB - SPA 0:7 Příliš krutá porážka

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice prohráli v dalším kole juniorské extraligy na domácím ledě se Spartou Praha 0:7. Domácí dokázali se Spartou držet krok pouze v první třetině, pak se Sparta rozjela a sázela jeden gól za druhým. Domácí se přesto snažili vstřelit branku, ale to se jim nakonec nepovedlo. Sparta vyhrála zaslouženě, ale pro Jihočechy je porážky příliš krutá.

Oťukávání soupeřů trvalo tentokrát v Budvar aréně jen něco málo přes dvě minuty. Pak se totiž na modré čáře zjevil Filip Hanták a svoje sólo na Bláhu proměnil. Sparta si pak držela územní převahu. Velké šance však nepřicházely. Domácí se postupně probouzeli a začali hru srovnávat, ale brankář Kocián mohl hru sledovatz v klidu, proteže pořádného zákroku se nedočkal. To domácí Bláha měl plné ruce a nohy. Zvláště aktivní byl Tomáš Rubeš, který se několikrát zjevil sám před brankářem ,ale na střídačku odjížděl vždy nespokojen, protože Bláha ukázal, že umí rychle sklapnout betony a má i rychlou lapačku. To domácí měli šance až v konci třetiny při přesilové hře. Hlavně první útok Seidl, Sumerauer, Marek si vytvořil drtivý tlak a motal hosty v jejich třetině, ale nic kloudného z toho nebylo. První třetinu tak po zásluze vyhrála Sparta 1:0 a domácí mohli děkovat Bláhovi, že skóre nebylo vyšší.

Druhá třetina ukázala, že Sparta má mnohem zkušenější mužstvo, které si ví se svými soupeřem rady. Navíc jí opět vyšel úvod třetiny. Z rychlého protiútoku se k odraženému puku dostal Frank Kučera a dal druhou branku zápasu. Za necelé dvě minuty to už bylo 0:3. Daniel Přibyl totiž objel branku a vystřelil na Bláhu. Ten jeho první střelu pouze vyrazil a na dorážku už byl krátký. Domácí pak očividně přidali a vynutili si přesilové hry. Dokonce dvakrát měli možnost hrát pět na tři, ale přesilovky se jim nevedlo zakončovat. Postupně se nechávali vylučovat domácí hráči a Sparta trestala. Při hře čtyři na tři dal čtvrtou branku zápasu Daniel Přibyl, který dorážel vyraženou střelu do odkryté domácí klece. Šanci domácích měl Lukáš Sedlák, ale svůj nájezd na Kociána neproměnil. Domácí nesložili zbraně a snažili se dát branku. Opět se nejvíce snažila první řada, ale branka Sparty byla pro domácí začarovaná. To Sparta s góly problémy neměla a ještě v poslední minutě druhé třetiny zarazila další hřebíček do rakve, když přesilovku využil Miroslav Forman. Utkání tak bylo po dvou třetinách prakticky rozhodnuto. Sparta po zásluze vedla 5:0.

Snaha o vstřelení branky byla na domácím týmu patrná. Ovšem Kocián byl dosti rázně proti. Domácí stříleli, tlačili se před branku, ale vše marno. Jen co se domácí nadechovali k dalšímu náporu dala Sparta další branku. Filip Hanták se trefil přesně k tyči a bylo 0:6. Postupně snaha domácíh opadala. Ke konci zápasu se nechávali českobudějovičtí hráči několikrát vyloučit a Sparta si vyzkoušela přesilovky pět na tři. Nakonec ještě jednu přesilovku využila. To se trefil Lukáš Drvota a stanovil tak konečný stav na 7:0 pro Spartu. Ta si zaslouženě odváží všechny tři body. Po celé utkání byla lepší a domácí s ní dokázali držet krok pouze v první třetině a to i díky Bláhovi.

Ladislav Kolda, trenér HC České Budějovice: Věděli jsme, že Sparta bude jeden z nejsilnějších soupeřů. Zápas jsme špatně rozheráli, když jsem dostali lacinou brankou poté, co nám ujel hráč sám na branku. Pak se zápas postupně vyvíjel tak, že my jsme góly nedokázali dát a Sparta je postupně přidávala. Ve druhé třetině jsme měli nejvíce šancí a mohli jsme s ním něco udělat a nedali jsme ani do prázdné brány. Ve třetí třetině jsme se snažili hrát jako za stavu 0:0, ale bohužel jsme opět dostali laciný gól. Dnes jsme nedokázali dát gól a o tom to dnes určitě bylo.