ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
31.10.2014, Jaroslav Pešek

JUN: CEB - TRI 4:3 - Třinec využil tři přesilovky, přesto body zůstávají na jihu

České Budějovice: Na led Budvar arény zavítal velice silný soupeř. HC Oceláři Třinec byli jasným favoritem na vítězství, ale Motor dokázal velkou vůlí a bojovností urvat všechny tři body. Velkou měrou se o to zasloužili, také hráči, kteří pravidelně nastupují za A tým.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned v první minutě dostali šanci v podobě přesilové hry. V té měl obrovskou příležitost Marek Růžička, který z ideální pozice přestřelil bránu. Po vyrovnání sil na ledě převzali režii domácí, kteří favorita z Třince evidentně zaskočili svým pohybem. Dobrou šanci mělo duo Rob - Opava, kdy prvně jmenovaný naservíroval krásnou přihrávku Opavovi, ale ten mířil jen doprostřed brány. O chvíli později se však už domácí mohli radovat. Puku se ujal Milan Břečka vybruslil si mezi kruhy a bekhendovou střelou překonal třineckého Svobodu. Po inkasovaném gólu se hosté trochu zvedli a začali kousat. S výpady třineckých útočníků si však výtečně poradil jistě chytající Mazúch. Do konce první části už žádný gól nepadl a do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Druhou třetinu začali lépe domácí a brzy se radovali z dalšího gólu. Luboš Rob získal puk u pravého mantinelu, vybruslil až k brance a předložil lahůdkovou přihrávku Emilu Švecovi, který bez potíží trefil odkrytou bránu. Dvougólové vedení však Motor dlouho neudržel, Oceláři totiž použili jednu ze svých nejsilnějších zbraní, když dokázali využít nabídnutou přesilovku. O snížení se postaral Lukáš Bednář, který zužitkoval přihrávku Michala Kovařčíka napříč útočným pásmem. Vstřelený gól jakoby vlil Třineckým novou krev do žil a rázem jich byl plný led. Převahu dokázali využít v další z řady přesilových her, když v závěru druhé části z mezikruží napřáhl Marek Růžička a vrátil tak svůj tým do hry. Po druhé třetině tak na světelné tabuly svítil stav 2:2.

Do třetí části jakoby nastoupil jiný Motor než ten, který odcházel z ledu ve druhé třetině. Přesto hra nebyla nikterak jednostranná a o vítězi tak mohla rozhodnout sebemenší chyba. Tu nakonec udělali hosté, když nahození Petra Panáčka srazil jeden z třineckých beků přímo na hůl Dominika Točíka, který zvedl puk pod víko Svobodovi brány. Zřejmě rozhodující moment zápasu přišel v padesáté třetí minutě, kdy Motor zásluhou krásné střely švihem Josefa Matouška využil přesilovku a zvýšil na 4:2. Po tomto gólu začali domácí více držet puk na svých hokejkách a soupeře k ničemu nepouštěli. Až v závěrečné minutě, kdy byli vyloučeni hned dva Jihočeši a navíc Oceláři hráli power play, korigoval stav na konečných 4:3 ranou od modré Alex Pisarik.

Ohlasy po zápasu

Jan Trummer, HC Motor České Budějovice: Dnes jsme začali dobře. Pomohli nám kluci z Áčka, kteří měli chuť hrát. Když máme takto silný tým, tak jsem schopni hrát s jakýmkoli soupeřem. Dostali jsem se do dvoubrankového vedení, ale bohužel jsem neubránili dvě přesilovky ve druhé třetině. Třinec má dlouhodobě velice dobře technicky vybavené hráče a právě přesilové hry jsou jejich silná stránka. Nakonec bylo rozhodující využití naší přesilovky, kdy jsme soupeři odskočili na 4:2. Pak už jsme si výsledek pohlídali.

Jiří Juřík, HC Oceláři Třinec: Domácí vstoupili do utkání velmi dobře, převyšovali nás jak pohybem, tak důrazem a zaslouženě vedli. Díky dobře sehraným přesilovkám jsme se dokázali vrátit do utkání, ale myslím si, že ve třetí třetině jsme udělali hloupé individuální chyby, které nás stály body.

Sociální sítě

70. narozeniny slaví bývalý útočník František Čech. V A týmu 12 sezon, 414 zápasů, 161 gólů (26 vítězných, 6 remízových), 235...

Před 25 lety náš klub vyhrál třetí duel série o 3. místo s nabitým týmem @RytiriKladno a slavil tak bronzové medaile ?? Nejvíc se...

Tak jednoho brankáře už máme ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Vzpomínáte? ?? #tbt #15letzpět