25.09.2010, Miroslav Mayer

JUN: CEB- TRI 5:2 - Hattrick Lukáše Sumerauera

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice dokázali vyhrát i druhé utkání na domácím ledě. Soupeřem jim bylo mužstvo Třínce. Hosté dlouho nemohli překonat Kantora v domácí brance a tak byl do 55. minuty stav 3:0. Pak padly v rychlém sledu čytři branky a domácí zvítězili 5:2. Největší zásluhu na vítězství měl útočník Lukáš Sumerauer, který vstřelil tři branky.

Vstup do zápasu měli aktivnější domácí hráči. Hned po úvodním buly se usadili před brankářem Kotrlou a Seidl se ocitl v nadějné šanci. Hosté z Třince odpověděli ve třetí minutě, kdy se do nájezdu na Kantora dostal Řezáč. Kantor včas vytrčil lapačku a puk vyrazil mimo. Další část hry nebyla bohatá na vyložené šance. Začala série několika vyloučení. Obě mužstva si sice vytvářela tlak, ale k brance nic z toho nevedlo. V době, kdy se hrálo v plném počtu, se zrodila jediná gólová akce první třetiny. Obránce Štěpán našel Lukáše Sumerauera a ten svůj nájezd dokázal proměnit. Do konce třetiny byl vidět bojovný hokej plný vyloučení na obou stranách. Třinec měl možnost hrát dokonce dvakrát přesilovku pět na tři, vždy pouze krátce, a nic z ní nevytěžil. Ke konci třetiny se podobná šance naskytla také domácím, ale ti ji dohrávali až ve druhé časti hry. Po první třetině byli domácí ve vedení 1:0.

Přesilovka pět na tři ovšem na stavu zápasu vůbec nic nezměnila. Domácí ji totiž nesehráli dobře. Přesto přesilovka hru zrychlila a k vidění byl pěkný juniorský hokej. Z domácích měli šance Sedlák a Marek z Třince pak Chvostek. Velký tlak si domácí vytvořili při další přesilovce, ale nic z něj nevytěžili. Těsně před půlkou zápasu se hrálo chvíli v plném počtu na obou stranách a padla druhá branka. První řada si vytvořila tlak před brankou. Radek Seidl si sjel k brance. Nejprve si narazil puk o brankáře Kotrlu a pak ho umístil k tyči. Hosté po obdržené brance zvýšili svoje úsilí a k vidění tak byla další jejich přesilovka. V ní od modré pálil Pavlík. Jeho bombu vyrazil Kantor před sebe, ale žádný hráč hostujícího týmu ji nedokázal poslat za záda ležícího gólmana. Ve 39. minutě předvedli domácí hokejovou lahůdku. Při hře čtyři proti čtyrem, získal Lukáš Kříž puk ve vlastním pásmu. Ihned se rozjel k brance Třince a dostal se bez potíží až do útočné třetiny. Tam viděl volného Jakuba Marka, který z první přihrál na Lukáše Sumerauera a před ním zůstala odkrytá část branky. Pro českobudějovického útočníka to nebyl problém trefit a dát tak svoji druhou branku v zápase. Ve druhé třetině byli domácí lepším mužstvem a po zásluze vedli 3:0.

Třetí třetina začala sice bojovně, ale na šance byl její úvod chudý. Hosté zvýšili svoji aktivitu a snažili se co nejrychleji překonat Kantora a tím se dostat zpět do zápasu. Až do padesáté páté minuty se nic moc na ledě nedělo. Pak ovšem věci dostaly rychlý spád. Domácí se nejprve nechali zbytečně dvakrát vyloučit a nabídli tak Třinci přesilovku pět na tři. Tu, Jakub Toman, střelou od modré využil a vykřesal hostům naději. Ta ovšem zhasla ihned po rozehrávce. To totiž vrátil Jaroslav Šaršok domácím třigólový náskok. Opět buly a protiútok a další branka tentokrát v českobudějovické síti a jejím autorem byl Jakub Herman. Ani teď ještě nebyl všemu konec. O chvíli později totiž završil svůj hattrick Lukáš Sumerauer a stanovil tak stav zápasu na 5:2 pro domácí. Zbytek zápasu se již dohrál bez vážnějších šancí.

Filip Turek, trenér HC České Budějovice: Jsme rádi, že jsme dnes získali tři důležité body, které potřebujeme. Třinec je kvalitní mužstvo. Ze začátku byl hra vyrovnaná a my jsme se naštěstí dostali do vedení. Důležité bylo, že jsme šli do třetí třetiny z náskokem 3:0, což bylo pro nás uklidňující. Náš výkon ještě není optimální, v přípravě jsme hráli lépe. Třinec byl zatím nejlepší mužstvo se kterým jsme hráli, takže vítězství si ceníme.