07.03.2019, Adam Pavlíček

JUN: CEB - VIT 6:2 - Junioři zápas obrátili a mají důležité body!

Českobudějovičtí junioři chtěli po dvou prohrách ve třetí fázi sezóny zapsat také první bodový zisk. A to se jim povedlo. V první třetině sice prohrávali 0:2, ovšem následně předvedli famózní obrat na konečných 6:2. Pod dnešní výhru se nejvýrazněji podepsal Jan Tlačil, jenž zaznamenal celkově tři body (2+1).

První perioda celkově přeci jenom vyšla o něco lépe hostujícímu celku. Ten se v osmé minutě ujal vedení po přesné trefě Vojtěcha Lednického. O necelé dvě minuty později na něj navázal Jan Vojtovič a Vítkovice tak v desáté minutě vedly o dvě branky. Jejich dobrý nástup do utkání pak domácí přibrzdili v přesilové hře, kterou povedenou trefou proměnil Vojtěch Krcho - 1:2. Ještě před odchodem do kabin mohl stav zkorigovat aktivní Jan Tlačil, který se rozjel na pravém křídle a následně trefil horní tyčku, od níž se kotouč vrátil jen zpět do hry.

Druhá perioda byla z domácího pohledu dost možná klíčová. Gólovou radost a také tu z vyrovnání nejprve od modré čáry vystřelil Jakub Novák, na něhož pak navázal přesnou trefou do horního růžku Vojtěch Doktor, jenž si sjel z obranné pozice až před branku. Vítkovičtí hokejisté ale rozhodně nic nevzdávali a opětovnému vyrovnání nebyli vůbec daleko. Vojtěch Lednický ale tentokrát svou komfortní pozici v branku nepřetavil. Daniel Svoboda si s hostujícím útočníkem, jenž ujel do nájezdu, poradil. Motoru klid do poslední dvacetiminutovky přidal půl minuty před koncem prostředního dějství Jan Tlačil - 4:2.

Českobudějovičtí hráči ovšem pokračovali v dobrém výkonu i po zahájení následující části hry. Tříbrankový rozdíl Jihočechům totiž vystřelil Jaroslav Pouzar, který úspěšně zakončil přečíslení dva na jednoho, kterého se zhostil společně s Vaculíkem. Tentýž hráč mohl přidat branku i záhy, nicméně tentokrát si na vítkovického Pitáka nepřišel. O tom, že tři body dnes zůstanou v Budvar aréně, pak definitivně rozhodl Jan Tlačil. Domácí útočník přidal vlastní druhou branku a podtrhl tak povedený individuální i týmový výkon.

Roman Fousek (České Budějovice): Dnes jsme se třemi body a předvedeným výkonem spokojení. Odehráli jsme určitě kvalitní utkání, nicméně jsme odehráli stejně dobře i předešlé zápasy, akorát jsme neměli štěstí v koncovce. Zatím jsme udělali první krok, ještě před sebou máme tři. Teď se musíme připravit na další zápasy.