23.02.2012, Miroslav Mayer

JUN: CEB - ZLN 3:6 - Hosté dali dvě branky v oslabení

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice prohráli i svůj další zápas. Tentokrát nestačili na svém ledě na Zlín. Hosté v zápase vedli a domácí s nimi drželi krok až do stavu 3:3. Pak se jim již nepodařilo dát další branku a naopak Bláha musel ještě třikrát lovit puk ze své sítě. V zápase padly celkem tři branky v oslabení. Nejlepším hráčem domácích byl nový kapitán Michal Švihálek.

První třetina zápasu přinesla slušný hokej plný bojovnosti i branek. Jako první se rozkoukali hosté a z jejich tlaku se jim povedlo dát i úvodní branku. Pomohl jim k tomu domácí gólman Bláha, který za brankou špatně rozehrál a Radim Doležálek neměl problém trefit odkrytou branku. Jihočeši pak přidali a postupně hru vyrovnali a dokonce začinali mít i mírně navrh. V jejich rozletu je zabrzdilo oslabení. Jenže domácím se povedlo díky Michali Švihálkovi dát vyrovnávací branku. Ještě v téže přesilovce se však hosté dostali znovu do vedení, když se před brankou prosadil Antoním Honejsek. Vzápětí hráli přesilovku i domácí a i oni ji dokázali využít. Adam Přibyl si sjel s pukem na kruhy a prostřelil Rozuma střelou k tyči a bylo vyrovnáno. Do konce třetiny se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři již další puk za svá záda nepustili.

Druhou část začali Jihočeši tlakem a dokonce se jim brzo naskytla možnost hrát přesilovku. V přesilovce branka padla, ale na druhé straně. Další chybu domácí obrany potrestal Lukáš Finsterle, který dostal přihrávku před branku a prostřelil Bláhu. Domácí dokázali odpovědět hned po skončení přesilovky. Luboš Rob našel volného Eddiho Turka a ten svůj nájezd dokázal proměnit. Zlínští ovšem přesně za půl minuty opět vedli, když se střelou po ledě prezentoval Jaroslav Janeba. Pak drželi otěže zápasu v rukou hosté, kteří byli aktivnější a měli i více šancí. Domácí se opět probrali až po polovině zápasu a i oni si vytvořili pár nadějných šancí, ale vyrovnat se jim do konce druhé třetiny nepovedlo.

Obě mužstva si na začátku třetiny zahrála přesilovku a ani jedno ji nedokázalo využít. Velkou šanci Zlína měl Honejsek, který byl sám před Bláhou, ale ten se vytáhl a jeho blafák vyrazil mimo. Domácí se snažili o vyrovnání, ale nedařilo se jim vytvářet si gólové šance. V další přesilovce domácích opět padla branka do jejich sítě. Domácí obraně ujel Jakub Finsterle a prostřelil Bláhu po ledě mezi nohy. Byla to třetí branka v oslabení v zápase!Jihočechům se pomalu krátil čas na vyrovnání. Zlínští utnuli jejich snahu o vyrovnání další brankou. Ukázkovou kombinaci zakončil přesnou tečí Jakub Finsterle a zkompletoval tak hattrick. Domácí se ještě snažili o další branku, ale hosté se ubránili a zaslouženě vyhráli 6:3.

Aleš Krátoška (HC České Budějovice): Myslím, že kdo tady dneska byl, tak viděl, že první čtyři góly jsme jim odevzdali po našich hloupých chybách. Dva góly jsme také dostali při naší přesilové hře. Udělali jsme spoustu chyb za bránou a měli jsme špatnou komunikaci mezi brankářem a obránci. Šance na vstřelení více gólů jsme měli, ale bohužel jsme je neproměnili.