ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
24.09.2016, Marek Baloun

JUN: CEM - SPA 3:0 - Hattrick Šulka a nula Patery přinesla tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Ačkoliv Sparta čtyřicet minut svým tlakem naprosto drtila domácí juniory, kteří se téměř vůbec nedokázali dostat do útočné třetiny, natož i vystřelit, Jiří Patera nepustil za sebe ani jeden puk. Zvrat par excellence pak v poslední třetině přinesl Ondřej Šulek, který nejen že zaznamenal hattrick, ale byl i jediným, kdo se v zápase prosadil.

Zápas už od první minuty přinesl rychlou a divácky atraktivní hru, kdy oba týmy kroužily kolem branky soupeře jako supi a čekaly na kýženou šanci se prosadit. Drobet lepší v tomto byla Sparta, která se častěji zabydlovala v útočném pásmu a také se tam držela lépe, než domácí, což přineslo také několik nebezpečných šancí. Gólman Patera měl co dělat, aby všechny pokusy zarazil, ale i s přispěním obrany se mu to povedlo a Sparta tak nedokázala využít ani dvě nabídnuté přesilovky. A druhé straně Nahodil se ale také musel několikrát pořádně protáhnout a sáhnout si puk, aby domácí nešli do kabin s jednogólovým vedením. Gólmani ale byli bezchybní a prvního gólu jsme se nedočkali.

Ani druhá třetina nepřinesla žádnou branku, Sparta ale přidala na svém už tak vražedném tempu, které Motor téměř vůbec nedokázal držet a Sparta ho s obrovským přehledem zatlačila do obranné třetiny. Tlak hostů byl tak velký, že pokud se domácím podařilo dostat se ze své třetiny, do obranné třetiny Sparty se buď nedostali, nebo zvládli jen jednu rychlou střelu, se kterou Nahodil, neměl problém. Ani tyto střely, ani střely na Pateru však kýžené červené světlo označující branku nerozsvítily.

Třetí třetina přinesla zvrat par excellence. Sparta ze svého brutálního tlaku polevila, čímž přestala klečet na krku Motoru a ten se mohl opět svobodně pohybovat po kluzišti. A začali také střílet. Jednu z dobrých šancí měl například Michal Bláha, který po dělovce od modré dostal puk, který se odrazil od zadního mantinelu, zpět na druhý pokus, který ale šel také mimo. Najednou to byla Sparta, kdo byl zamknut ve své obranné třetině, až nakonec přišel zvrat utkání. Roman Tintěra z rohu kluziště nahrál na modrou Ondřeji Šulkovi, který vypálil ránu sice pomalou, Nahodil ale nestačil dostatečně rychle zakleknout a puk se pod ním od jeho výstroje ztečoval a skončil za brankovou čarou. To Motor nakoplo a už za minutu a půl opět Ondřej Šulek, tentokrát při hře v oslabení, se dostal po přihrávce kapitána Doktora do samostatného úniku, počkal si na tu nejlepší možnou pozici a poslal puk nad Nahodilovo rameno. Sparta se snažila s tímto obrovským problémem něco dělat, přesně tři minuty před koncem třetiny už bylo ale jasné, že jestli bude chtít alespoň vyrovnat, musí sáhnout k poslední divoké kartě. Nahodil tak musel opustit klec a Sparta to zkusila v šesti. Nakonec se ale ukázalo staré známé rčení ,,Nedáš, Dostaneš!“ a tak Ondřej Šulek si vyhozením puku mohl zkompletovat hattrick a zároveň byl tak jediný, kdo se v tomto utkání trefil.

Ohlasy po zápasu

Luboš Rob st., HC Motor České Budějovice: ,,Oproti pátečnímu zápasu jsme byli dnes dvě třetiny horším týmem. Neskutečně nás podržel Jiří Patera a díky němu jsme byli schopní zápas zvládnout. Ve třetí třetině jsme měli střeleckou potenci v podobě Ondřeje Šulka a za ty tři body jsme dneska velmi rádi."

Pavel Geffert, HC Sparta Praha: ,,Utkání jsme prohráli a prohráli jsme ho zaslouženě. Nejsme schopní dát gól, přesilovku hrajeme jak naivní děti a nezasloužíme si s takovýmto výkonem vyhrát."

Sociální sítě

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

Vítězem G-car indexu za měsíc listopad se stal kapitán Pavel Pýcha, který posbíral 10 plusových bodů. A může se těšit na víkend s...

Ve čtvrtek 19.12. hrajeme speciální vánoční zápas pro @centrum_arpida, během kterého zazpívá @pekar87 a moderovat bude Jirka Mádl...