30.01.2010, Miroslav Mayer

JUN: HAV- CEB 4:2 , Prohra díky třetí třetině

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice nakonec nepřivezli z Havířova žádný bod. Zápas byl dvě třetiny vyrovnaný a zdálo se, že si Jihočeši přivezou domů alespoň bod za remízu. Domácí nakonec rozhodli o svém vítězství v samotném závěru zápasu, kdy se jim podařilo vstřelit dvě branky a strhnout tak vítězství na svoji stranu. Dvě asistence si připsal Marek Vaniš.
Po včerejším plánovaném volnu se mohli Panteři plně soustředit až na odvetný duel s dnešním soupeřem z jihočeské metropole. V prvním vzájemném klání totiž na tamním ledě podlehli vysoko 7:2 a tak měli svěřencům trenéra Koldy co vracet. Ti na severu Moravy tráví již druhý den, včera vyhráli na porubském ledě 6:2. Dnes byly kvality jejich soupeře někde jinde a na výsledku to bylo znát. Havířovští junioři se ujali vedení při vyloučení budějovického forvarda Bošky dnes výborným Říčkou - 1:0. Vyrovnaný průběh zápasu potvrdil ve 12. minutě i vyrovnávací brankou Marek a ve druhé třetině se tak začínalo znovu. A celou tuto část dlouho vítězila obranná taktika obou týmů, kterou narušilo až dvojnásobné vyloučení hostů na jejím konci. Společně trávili chvilky na trestné lavici Kříž a Sedlák, když na 2:1 zvyšoval ve 37. minutě znovu Říčka. Jenže uběhlo pouhých patnáct vteřin, když ještě ve vlastním oslabení srovnal Šaršok - 2:2. V poslední dvacetiminutovce byli střelecky aktivnější hosté, ale domácí gólman Beláček za svá záda kotouč nepustil. Naopak, v nervózním závěru se nechal vyloučit budějovický Švihálek a bek Zientek parádní střelou příklepem z prostoru v mezikruží využil početní výhodu - 3:2. Hosté se nechtěli smířit s hrozící ztrátou všech bodů a snažili se o vyrovnání. Jenže z přemíry snahy se jich v jednu chvíli pohybovalo na ledě více, než dovolují pravidla a hráli proto znovu v oslabení. Ale i ve čtyřech byli nebezpeční. A když v samotném závěru zbytečně postupně faulovali domácí Šurin a Haas, odvolala českobudějovická střídačka brankáře Bláhu z ledu. Hra v šesti se jim dařila do té doby, než obral na modré čáře jednoho z obránců skvělý Říčka a korunoval tak svůj hattrickový výkon do prázdné klece - 4:2.