01.10.2011, Miroslav Mayer

JUN: JIH - CEB 3:2 - K bodu chybělo málo

Č. B u d ě j o v i c e - Junioři HC České Budějovice nedokázali v Jihlavě navázat na tři domácí vítězství a těsně prohráli 2:3. Dukla po celý zápas vedla a Jihočeši byli nejblíže, když vyrovnali na 1:1, ale Dukla hned z protiútoku opět vedla. Za českobudějovický tým ještě snžoval Josef Klement. Závěrečný nápor českobudějovického týmu zabrzdilo i vyloučení Semráda a tak utkání skončilo rozdílem jedné branky ve prospěch domácích.

V začátku utkání měl velkou příležitost Jakub Babka, kterému stačilo pouze přehodit ležícího Ritticha, ovšem byl v téměř nulovém úhlu, proto se mu to nepodařilo. Na druhé straně hřiště se však za nedlouho radovali domácí. Filip Randa přihrál od modré Jakubu Brychtovi a ten posílá puk z mezikruží k pravé tyčce brány hostů. Další šanci, když odjel Přemysl Tobola na trestnou lavici, hosté nevyužili.

Začátkem druhé třetiny byli dvakrát vyloučeni hosté. Dukla se snažila ohrozit bránu Kantora, ovšem gólman měl všechny střely pod kontrolou. Naopak hostům se zadařilo u Rittichovy brány. Jan Trummer vystřelil z kruhu na Ritticha, ale ten puk vyrazil betony. To však byla příležitost pro Jana Valdera, který dorazil puk do brány - 1:1. Ondřej Pěška z mezikruží a jeho střelu doráží Patrik Přidal od pravé tyčky. Martin Vysloužil měl následně velkou šanci, když jel mohl jet sám na brankáře hostů. Trefil ovšem pouze betony Kantora.

Úvodem poslední třetiny se opět radovali jihlavští junioři. Štěpán Zídek projel obranou hostů jak nůž máslem a těsně před brankářem hostů puk poslal do pravé šibenice - 3:1. Marek Prokš ještě mohl změnit skóre, když vyjížděl z trestné lavice, ale kotouč skončil u brankáře hostů. Poslední se radovali hosté. Josef Klement střelou z kruhu poslal puk mezi vzdálenější tyčku a gólmanem Mountfieldu. Utkání tedy po šedesáti minutách skončilo za těsného stavu 3:2.

Ladislav Kolda (trenér Mountfieldu): „Domácí byli bojovnější a o jeden gól lepší. My jsme vytvořili zbytečné chyby. Zápas ale považuji za vyrovnaný."

Petr Svoboda (trenér Dukly): „Dneska to bylo nepěkné utkání. Maličko jsme měli navrch. Škoda toho gólu na 3:2, protože jsme se museli bát šest minut o výsledek, ale jsme rádi za ty tři body, protože dnes to bylo hodně nerozhodné."