30.01.2016, Filip Kortus

JUN: KLA - CEB 4:6 - Juniorka přestřílela Kladno

I ve druhém utkání za víkend juniorka Českých Budějovic zvítězila, tentokrát za plný počet bodů. Na kladenském ČEZ stadionu Jihočeši vedli po první třetině 3:1 a dvoubrankový náskok si dokázali udržet až do konce utkání. Dvě branky zaznamenal Ondřej Šulek.

Lepší vstup do utkání zažili hosté, kteří se ihned v úvodu dostali do vedení. Po vyhraném buly v útočném pásmu se dostal do zakončení Ondřej Šulek a ten se nemýlil - 0:1. O několik minut později mohl vyrovnat v přečíslení Hajný, ovšem na Spáčil nevyzrál, a tak udeřil znovu Motor. K nahození se probojoval Jakub Doktor, ten se šťastným odrazem od brusle jednoho z hráčů zvýšil na - 0:2. V patnácté minutě si Rytíři vybojovali přesilovou hru, tu bleskově přetavil v branku tvrdou střelou David Bunda - 1:2. O chvilku později se protáhl do brejku Pavel Samohejl, se situací si poradil a zakončil přesně mezi Stahlovy betony - 1:3.

Druhá třetina patřila na šance jasně domácím, ovšem na góly byla vyrovnaná. Nejprve mohl snížit na rozdíl jediné branky Hajný a poté Kružík, ale ani jeden v gólové situaci na Spáčila nevyzráli. Po chvilce hry se probojoval ke střele David Bunda a opět tvrdou dělovkou prostřelil hostujícího gólmana - 2:3. Po vstřelené brance bylo Kladno znovu aktivnějším týmem, ale pak přišel faul a Budějovice tak měly k dispozici početní výhodu, kterou proměnil přesnou ránou od modré Marek Sloboda - 2:4. Ke konci periody měl ještě Motor možnost své vedení navýšit, jenže proti zakončení Samohejla a Marcilisovi předvedl Stahl parádní zákroky.

Začátek poslední dvacetiminutovky si Rytíři nemohli představovat lepší. Ihned v úvodu se prokličkoval do útočného pásma Petr Janeček a krásnou střelou do šibenice dostal Kladno opět na dostřel jediné branky - 3:4. Až do dvaapadesáté minuty byli aktivnějším týmem domácí, ale v cestě jim stál výborně chytající Spáčil, poté udeřili také hosté a po trefě Jakuba Šuhaje se mohli radovat - 3:5. Uběhlo třicet devět vteřin a Motor měl znovu ruce nad hlavou, tentokrát po gólu Ondřeje Šulka, který zakončoval v přečíslení dva na jednoho - 3:6. V závěru utkání nabídli hosté domácímu celku početní výhodu, ve které po dorážce do odkryté branky pečetil skóre zápasu Štěpán Bláha - 4:6.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Dnes jsme bohužel prohráli, ale klukům se asi nedá nic vyčíst. Největší problémy jsme měli v koncovce. Někdy člověk potřebuje trochu štěstí. My dnes pořád stříleli do brankáře, ale myslím si, že na šance jsme měli vyhrát.

Martin Štrba (HC Motor České Budějovice): Dnešní utkání se hodnotí samozřejmě dobře, máme tři body. Myslím, že jsme měli více stoprocentních šancí. Nakonec to bylo ještě trochu drama, ale my jsme rádi, že jsme to zvládli a že jsme tady vyhráli. Ty body jsme totiž opravdu potřebovali.