14.01.2012, Matěj Mayer

JUN: KOM - CEB 5:2 - Junioři jednou z Brna s prázdnou

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorské mužstvo HC České Budějovice nedokázalo navázat na čtvrteční úspěšný zápas ve Znojmě a z Brna si svěřenci trenéra Koldy neodvážejí ani bod. Brňané vyhráli první dějství 3:1 a po bezbrankové druhé části své vedení ještě zvýšili. Českobudějovičtí se ve třetí třetině zmohli už pouze na jednu branku. Konečnou podobu výsledku dal ještě v 60. minutě gólem do prázdné klece hostující Káňa. Radek Seidl se podílel na obou brankách Jihočechů (1+1).

První branku zápasu vstřelila domácí Kometa a stalo se tak v početní výhodě. Jakub Novák vjel nepříliš velkou rychlostí do útočného pásma a čekal, co se bude dít. Když zjistil, že jej žádný z hostí nehodlá atakovat, prostě a jednoduše vypálil. Střela ke vzdálenější tyči mu sedla perfektně. Druhou branku mohl přidat Jiří Kozák, který jel trestné střílení po Přibylově faulu. Bláhu však nepřekonal.

Hosté se postupně dostávali do zápasu. Pomohla jim k tomu i více než minutová dvojnásobná přesilovka. A tu také Mountfield dokázal využít. Po dlouhé kombinaci na sebe vzal odpovědnost Radek Seidl a střelou od modré ukončil Barusovu více než dva zápasy trvající neprůstřelnost.

Radost z vyrovnání však Budějovickým dlouho nevydržela. V pokračujícím klasickém oslabení jim ujel Jan Káňa, při zakončení nic nevymýšlel a přesnou střelou na vzdálenější tyč vrátil domácím vedení. To navíc ještě narostlo po akci slovenské dvojice v modrobílých barvách. Při přečíslení tři na dva nabídl Jankovič puk do dobré pozice Romanu Jurákovi, který s odrazem o tyč přidal třetí branku Komety.

Ve druhé třetině se víc bojovalo, než hrálo hokej. Za pád pod nohy byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Patrik Novák, který zranil Jana Předotu. Dlouhé oslabení Kometa zvládla na jedničku, naopak dvakrát ujížděl Jurák. I v dalších minutách druhé třetině se na ledě poměrně jiskřilo. Po Prokopově krosčeku se naštval brněnský obr Dittrich a od plic mu řekl svůj názor. Za to dostal osobní desetiminutový trest. Hokejových akcí bylo v prostřední třetině pomálu, oba brankáři především likvidovali rány z větších vzdáleností.

V závěrečné dvacetiminutovce se opět začal hrát hokej. Kometa odskočila do tříbrankového vedení zásluhou Jana Bočka. Ten využil nepozornosti brankáře Bláhy, který se díval úplně na druhou stranu kluziště.

Hosté však nesložili zbraně, naopak přidali na tempu. Zlepšený výkon je dovedl ke snížení. Radek Seidl našel ve středním pásmu najíždějícího Jakuba Babku, který jel sám na Baruse. Byť faulován, dokázal zakončit pomocí elegantní bekhendové kličky přesně pod břevno.

V závěrečných minutách hry byli hosté jasně lepší, drželi puk na svých holích. Kometa však poctivě bránila a Mountfield se nedostával do větších brankových příležitostí. V samotném závěru zkusil hostující trenér Kolda hru bez brankáře. Při ní ujel hostujícím hráčům Jan Káňa a už měl lehkou práci. Tři body tedy zůstaly v Brně, Budějovice budou muset zabrat, aby se dostaly do předkola play-off.

Pavel Pazourek: Pro nás to bylo těžké utkání. První třetina byla z naší strany výborná, hráli jsme hokej, později ale převažovaly už více šarvátky, což bylo pro další vývoj utkání škoda. Konec zápasu jsme dohrávali nadoraz, měli jsme spoustu zraněných, například Braňo Jankovič dohrával s totálním sebezapřením. Kluci skvěle bojovali, byl to výborný emotivní výkon.

Ladislav Kolda: První třetina se nám nepovedla, jednou jsme zbytečně faulovali, jednou vyhodili puk od brankáře do sítě a Kometa trestala. Dostali jsme tři identické góly z levého křídla do víka brány. Cením si toho, že jsme zápas nezabalili a hráli až do konce. Po gólu na 2:4 jsme vyzkoušeli hru bez gólmana, trochu tam šance byla, ale pak jsme dostali pátý gól a bylo rozhodnuto. V zápase jsme nemohli využít služeb celého kádru, hráli jsme s pěti obránci, jeden navíc musel hrát na pozici útočníka. V Brně jsme nepodali špatný výkon, bohužel nám ho prohrála již první třetina.